W ramach projektu „Nasze przedszkole” w grupie II zrealizowano następujące zadania:

W listopadzie odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Ich głównym celem było wspólne zaśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. Przygotowania do zaśpiewania hymnu Polski trwały zarówno w przedszkolu, jak i w domu.

W toku zajęć przybliżono treści dotyczące naszej ojczyzny w sposób dostosowany do możliwości i umiejętności oraz zainteresowań dzieci trzyletnich. Podczas zabaw dzieci podróżowały po Polsce wykonując różne zadania. Maluszki wykazały się dużą wiedzą dotyczącą naszego kraju. Z pomocą rodziców wykonały biało- czerwone kotyliony, które zdobiły ubrania podczas uroczystego zaśpiewania hymnu Polski.

Przybliżając dzieciom temat „Piękna nasza Polska cała”, w holu naszego przedszkola zorganizowaliśmy kącik patriotyczny. Zamieszczone treści zawierały symbole narodowe i prace plastyczne ukazujące piękno naszego kraju. Obrazek zuchów trzymających zwój papirusu a na nim wiersz Władysława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”, pozwalał przypominać i małym i dużym -kim jesteśmy.

{gallery}20182019/gr4/projekt{/gallery}