6 Maja w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka. To pierwsza tak ważna uroczystość dla Przyjaciół Franklina. O tego dnia stają się oficjalnie przedszkolakami.
Uroczystość rozpoczęła się od krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie dokonało się uroczyste pasowanie każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplomik pasowania oraz drobny upominek od Pani Dyrektor.
 

Przedszkolaki miały okazję poznać zwyczaje i tradycje wielkanocne podczas  obejrzenia przedstawienia jakie wykonały dzieci z grupy Bolka i Lolka. Tradycja naszego przedszkola jest uroczyste Śniadanie Wielkanocne. Wspólnie z dziećmi przygotowaliśmy stół wielkanocny, na którym królowały potrawy wielkanocne. Na koniec dnia,gdy przedszkolaki rozchodziły się do domów , każdy z nich otrzymał słodki upominek. 

Do południa razem z rodzicami dzieci wykonywały śliczne dekoracje wielkanocne. Powstał śliczny kogucik, owies przystrojony przez rodziców. Dzieci bardzo zaangażowały się w wykonanie dekoracji, a i rodzice mieli ogromną radość z tworzenia prostych ale jakże efektownych dekoracji.