W czwartek 2.XII.br przedszkolaki zaprosiła do biblioteki filia nr 2 przy ul. Staszica w Gnieźnie, pani Ewa Jaworska. Na miejscu dzieci zaskoczyła przygotowana niespodzianka, Mikołajki w bibliotece! Odbyły się wesołe zabawy i konkursy, pani bibliotekarka przygotowała całe mnóstwo ciekawych pozycji książkowych dla dzieci! Z czytanych książek dzieci dowiedziały się o tradycji św. Mikołaja i Świąt Bożego Narodzenia, utrwaliły wiedzę o emocjach a nawet liczyły gwiazdy! Na zakończenie po złożeniu swiatecznych życzeń, Pani Ewa kolejnych raz zachęciła do zapisania się do Biblioteki, gdzie na każde dziecko i rodzica czeka wspaniały prezent-książki! Dziękujemy!!!

2 grudnia br przedszkolaki przy okazji tematu Listy do św. Mikołaja, miały okazję poznać różne sposoby komunikowania się. Najwięcej spodobała się dzieciom zabawa w rozmowy przez telefony wykonane ze sznurka i kubków jednorazowego użytku. Dzieci bardzo lubią odkrywać swiat poprzez ciekawe eksperymenty!

W ostatnim dniu listopada tradycyjnie odbyły się w naszej grupie Andrzejkowe wróżby. Dzieci z pomocą pań lały roztopiony wosk. Jakie ciekawe postacie otrzymały! Na koniec z pozostałego wosku pojawiła się figurka Św. Mikołaja z wielkim workiem pełnym prezentów!!! Następnie przedszkolaki eksperymentowały ze światłocieniem. Było wiele radości z zabawy w Teatrzyku cieni!

W dniu 25.XI.br obchodziliśmy Dzień Misia. Dzieci przyniosły bliskie swojemu sercu maskotki. Oczywiście zostało odśpiewane tradycyjne 100lat! Odbyły się wesołe tańce i zabawy z pluszowym przyjacielem.