Dzień Dyni w naszej grupie był bardzo intensywny. Na początku dzieci podawały sobie dynię w rytm muzyki, następnie zatańczyły taniec dyni. Z wykorzystaniem dyni dzieci poznały nazwy emocji w j. angielskim, przyczepiały odpowiednie miny za pomocą pinezki. Przedszkolacy zobaczyli również jak wygląda dynia od środka i miały okazję samodzielnie wyciągać pestki. Kolejną atrakcją była dyniowa piniata, która kryła w sobie słodkości. Na koniec dzieci pokolorowały dynie. Ten dzień upłynął bardzo szybko i pomarańczowo.

Na zajęciach realizowaliśmy warsztaty przygotowane przez Bibliotekę Miasta Gniezna pt " Myszka Marcysia uczy gwary". Dzieci obejrzały krótki filmik z Myszką Marcysia na temat potraw przygotowanych z pyr, między innymi: pyry z gzikiem, plendze, szagówki. Dzieci poznały niektóre wyrażenia z gwary poznańskiej, oraz brały udział w sportowych rozgrywkach, których głównym rekwizytem były pyry. Na koniec przedszkolaki miały okazję wykonać obrazki wykorzystując stempelki z pyr.

30 września jest ważny dla wszystkich chłopaków, nawet tych małych. W tym dniu dziewczynki z naszej grupy wręczyły chłopcom drobne prezenciki, a każdy przedszkolak otrzymał słodką czekoladkę. Dzieciom towarzyszyły wspólne zabawy, a każdy z nich czerpał radość ze wspólnego świętowania.

Kiedy w czasie zajęć rozmawialiśmy na temat warzyw i owoców, dzieci zapoznały się ze sposobami ich przechowywania na zimę. Jednym ze sposobów jest wykonanie przetworów. Dzieci również takie przetwory zrobiły, a były to kompoty z jabłek. Dzieci poznały etapy przygotowania kompotów, samodzielnie umyły, pokroiły i wsypały jabłka do słoików, a następnie dodały trochę cukru i wodę. W czasie zimowych dni będziemy mogli posmakować trochę lata zamkniętego w słoiczkach.

Dzień 20 września jest bardzo ważnym dniem w kalendarzu przedszkola. Wszyscy przedszkolacy obchodzą swoje święto. Tego dnia dzieci były w wyjątkowo dobrych humorach. Wszystkie grupy spotkały się na dziedzińcu przedszkola i każda grupa mogła zaprezentować swoją piosenkę. 3-latki z naszej grupy zaśpiewały piosenkę „Wszyscy są, witam was”. Po wspólnej uroczystości nastąpiło wręczenie medali przedszkolaka, a także drobnych upominków. Tego dnia zabawom nie było końca.

15 września w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Kropki. Na początku dzieci zapoznały się z treścią bajki pt: „Kropka”. Następnie brały udział w zabawach ruchowych, a także przyklejały kropeczki na buzię. Przedszkolaki poznały kolory podstawowe, a następnie mieszały je ze sobą. Jakie było zdziwienie dzieci, kiedy mieszając dwa różne kolory uzyskały kolejny kolor. 3-latki wykorzystały powstałe kolory w czasie wykonywania pracy plastycznej. Malowały paluszkami kropeczki różnej wielkości.

Dzieci 3-letnie w czasie pierwszych dni w przedszkolu zapoznały się z terenem placówki i między innymi korzystały z pięknej pogody na dworze. Poznały zasady bezpiecznego korzystaniu z placu zabaw, a także bezpieczeństwa w czasie spacerów. Zabawy w piaskownicy sprawiały dzieciom dużo frajdy i uśmiechu.

Dnia 13 listopada w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Ten piątkowy dzień był dla wszystkich przedszkolaków z naszej grupy wyjątkowy. W tym dniu każde dziecko przyszło w kostiumie przedstawiającym daną postać z bajki. Wśród tak wielu postaci pojawił się między innymi: Czerwony Kapturek, Spiderman czy różne Księżniczki. Tego dnia przede wszystkim towarzyszyła nam świetna zabawa przy muzyce, a także zabawy oparte na fragmentach bajek. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie strojów, dzięki czemu wszyscy mogliśmy poczuć się jak w bajce. J

Dnia 16 października dzieci z naszej grupy zamieniły się w kucharzy. Tego dnia rozmawialiśmy na temat warzyw i owoców oraz o konieczności ich spożywania w szczególności w czasie jesiennym. Każdy przedszkolach własnoręcznie przygotował surówkę z ogórka, marchewki, kapusty pekińskiej, rzodkiewki oraz papryki. Na początku dzieci dokładnie umyły warzywa, następnie obrały je i pokroiły. Dzieci wykazały się samodzielnością i pokazały, że same potrafią przygotować posiłek. Gdy wszystkie surówki były gotowe, dzieci przystąpiły do konsumpcji. To był dzień pełen wrażeń!

Dnia 31.09 świętowali wszyscy chłopcy, również ci z naszej grupy. W tym dniu panowała istnie świąteczna atmosfera. Dziewczynki wręczyły chłopcom prezenty, a następnie wszyscy bawiliśmy się w czasie zabaw ruchowych. Oczywiści był również czas na tańce w parach. Kto wie, może w przyszłości ktoś z naszej grupy zostanie zawodowym tancerzem? Kilku kandydatów już się pojawiło.