Zawsze wysłucha, bawi, uczy i pomaga przetrwać trudne chwile…

Pluszowego, żółtego misia w czerwonym kubraczku i o bardzo głodnym brzuszku nie trzeba nikomu przedstawiać. Mowa tutaj oczywiście o Kubusiu Puchatku. Ten mały przyjaciel wszystkich dzieci obchodzi swoje urodziny 18 stycznia. Maluszki z oddziału I i II przyjęły zaproszenie i wybrały się do pobliskiej biblioteki, żeby świętować ten wspaniały dzień. Oczywiście jak na każdych urodzinach były życzenia, konkursy i zabawy.

Było bardzo wesoło i „puchato”.

Dla większości maluchów była to pierwsza wizyta w bibliotece, więc nikt nie kryły swojego zachwytu. Pani bibliotekarka pokazała miejsce, w którym znajdują się książki przeznaczone dla najmłodszych. Nikt nawet nie pomyślał, że może być tam aż tak ciekawie. Dzieci zobaczyły między innymi książkę, w której mieścił się przestrzenny zamek, ptaki poruszające skrzydłami. Ogromne zainteresowanie wywołał kącik, w którym były książki o bohaterach z bajek telewizyjnych.

Kto jest ciekawy, co jeszcze można zobaczyć w bibliotece, może wybrać się tam osobiście. My z pewnością do niej wrócimy.

 

 

19 grudnia w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta Wigilia. Odświętnie ubrani i bardzo przejęci, bo to przecież nasza pierwsza Wigilia w przedszkolu obejrzeliśmy jasełka przygotowane przez sześciolatki. Przedstawienie bardzo nam się podobało, więc nie oszczędzaliśmy naszych rączek i długo biliśmy brawa. Zaraz po tym przyszedł do nas Gwiazdor. Oj, niektórym nie było łatwo przyznać się do swoich występków. Gość okazał się jednak bardzo łagodny i skończyło się tylko na małym pouczeniu J. Później był czas na wspólną fotografię i oczywiście prezenty! Przy wigilijnym stole składaliśmy sobie życzenia i dzieliliśmy się opłatkiem.  Przy dźwięku kolęd udaliśmy się na poobiedni odpoczynek. Na buziach śpiących maluszków, malował się łagodny uśmiech. Ciekawe, o czym śnili…

Czas przed Świętami Bożego Narodzenia wypełniony jest licznymi przygotowaniami. W naszej grupie także wiele było do zrobienia, dlatego zaprosiliśmy rodziców, aby pomogli nam w tych pracach.  Nie był to jedyny cel tego spotkania. Chcieliśmy też lepiej się poznać i miło spędzić czas. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Angażując małe i duże ręce powstał przepiękny, kolorowy łańcuch, który otulił i rozweselił naszą choinkę, pierniki wystroiły się w kolorowe sukienki i powstały piękne kalendarze z przeznaczeniem na WOŚP. Wszystko działo się w milej, świątecznej atmosferze.