25 listopada to dzień, na który dzieci czekają z niecierpliwością – Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji, w naszej grupie nie zabrakło zabaw związanych z misiami w roli głównej. Przedszkolaki samodzielnie wykonały opaski na głowę, ułożyły „misiowe puzzle”, obejrzały fragment kultowej bajki pt. „Kubuś Puchatek”, tańczyły, śpiewały piosenki polskie i anglojęzyczne, „karmiły głodne miśki” rzucając woreczkami do celu oraz odbyły zabawną sesję zdjęciową. Co więcej, jak powszechnie wiadomo – misie lubią miodek – więc i u nas nie mogło go zabraknąć!

Dzieci z naszej grupy brały udział w niezwykłych warsztatach z wykorzystaniem suchego lodu. Oglądały i samodzielnie wykonywały ciekawe eksperymenty - zamrażały prawdziwą różę, tworzyły chmury, eksperymentowały ze znikającymi fryzurami, oraz piły „dymiące napoje”. Zabawy było co niemiara, a przy tym sporo się nauczyły!

Nasza grupa prężnie działała podczas zbiórki karmy dla bezdomnych zwierząt dla Schroniska w Gnieźnie. Najważniejsza dla nas jest bezinteresowna pomoc bezbronnym i osamotnionym zwierzakom.

W piątek odbył się w naszej grupie Dzień Dyni. Wesołe Skrzaty, ubrane na pomarańczowo, brały udział w zabawach ruchowych, muzycznych oraz sportowych, z dynią w roli głównej. Dowiedziały się kilku ciekawostek na temat tego warzywa oraz miały okazję posmakować zupy dyniowej i pestek  dyni. Zaprojektowały również swoją własną dyniową maskę z papieru. Nie zabrakło też zabaw w języku angielskim, dzięki którym nauczyły się nazywać wybrane emocje. Dzień został zwieńczony słodkim poczęstunkiem w postaci tematycznych lizaków i ciasteczek.