Dzień Drzewa był inspiracja do zabaw w ogrodzie przedszkolnym. Tym razem dzieci wyposażone w lupy miały okazję do samodzielnych obserwacji. Dzieci podziwiały korę drzew, dostrzegały piękno przyrody. Wiele atrakcji dostarczyły małe owady, które oglądane przez lupę budziły zainteresowanie. Nie zabrakło też obserwacji liści, kasztanów czy małych roślin. Świat obserwowany z bliska jest ciekawy.

Dzieci bardzo lubią owoce i warzywa. Znają ich walory smakowe i odżywcze, potrafią je wykorzystywać. W tym roku z wielkim zapałem zabrali się do robienia kompotu z jabłek. Posługiwały się nożykami. Ubrane w fartuszki samodzielnie kroiły jabłka na cząstki i wkładały do słoików. Już nie mogą się doczekać, kiedy będą je spożywać. Mamy nadzieję, że dni zimowe będą dobrą okazją, by je spróbować i przypomnieć sobie miłe chwile spędzone na przygotowywaniu przetworów.

Na dzień 30 września czekają zawsze wszyscy chłopcy. Także w tym roku odbyły się wspólne zabawy z koleżankami, składanie życzeń i wręczanie upominków.  Wszystkim chłopcom życzymy wielu wspaniałych dni w przedszkolu, wymarzonych niespodzianek i dużo uśmiechu.

Miło jest świętować urodziny w gronie rówieśników. Przekonała się o tym Ania. Dzieci z wielką radością odśpiewały sto lat i składały życzenia. Wszystkie były częstowane słodyczami. Ani życzymy wiele radości, uśmiechu i wymarzonych prezentów.