II. Wesołe Skrzaty

 

22.06 Już niedługo wakacje.

23.06 Dokąd jedziemy na wakacje?

24.06 Wakacje nad morzem.

25.06 Wakacje w górach.

26.06 Wakacje nad jeziorem.

29.06 Co zrobię, gdy się zgubię?

30.06 Będę o Was pamiętać!

 

Drodzy Rodzice!

 

Każdy potrzebuje odpoczynku, relaksu, zmiany otoczenia. Z wielką radością wyjeżdżamy na urlop bez względu na nasze miejsce zamieszkania. Jeziora, góry, morza, łąki i lasy, miasta i wsie – jeśli tylko inne, niż te nam znane – dają wytchnienie, pomagają zregenerować siły. W minionym tygodniu przedszkolaki poznawały różne środowiska i ich charakterystykę. Dzieci zdobyły wiedzę dotyczącą bezpiecznej zabawy oraz rozwijały swoje umiejętności manualne, tworząc różne prace plastyczne.

 

Jak wspierać dziecko?

Każde środowisko charakteryzuje się sobie właściwymi cechami, typowymi tylko dla danego miejsca. Spróbujmy poszukać takich specyficznych rzeczy w miejscu, które w tym roku latem odwiedzimy razem z dziećmi. Warto wówczas zastanowić się wspólnie nad innymi środowiskami i poszukać podobieństw. Takie zadanie będzie rozwijać u dzieci umiejętność klasyfikacji oraz utrwali nazwy i cechy polskich krajobrazów: gór, morza, jeziora, wsi i lasu.

 

Warto porozmawiać o... bezpiecznej kąpieli

Przyjemnie w upalne dni korzystać z kąpieli. Pluskanie, chlapanie, moczenie, nauka pływania dają dzieciom dużo radości. Warto porozmawiać z nimi o zasadach, do których muszą się stosować, aby wypoczynek był bezpieczny. Przestrzegajmy dzieci przed samodzielnymi kąpielami. Uświadamiajmy im, że pompowane zabawki, kółka, „motylki” nie są w stu procentach bezpieczne i nie ustrzegą przed zanurzeniem się pod wodą. Przypominajmy dzieciom o tym, że kąpać się mogą tylko pod czujnym okiem osób dorosłych, a bawić się – tylko przy brzegu.

 

Warto poczytać...

R. Jędrzejewska-Wróbel, Florka. Listy do babci, Bajka

A. Nożyńska-Demianiuk, Na wakacjach. Jaś i Pusia, Martel

J. Olech, Pompon na wakacjach, Znak emotikon

Opracowanie zbiorowe, Reksio. Na wakacjach, Papilon

Opracowanie zbiorowe, Wakacje małej myszki. Książeczka harmonijkowa z puzzlami, Yoyo

Nasze grupy