II. Wesołe Skrzaty
 
  

 

 

W księgarni 08.06.2020r. (poniedziałek)
Bajki, bajeczki 09.06.2020r. (wtorek)
Porządki w kąciku z książkami 10.06.2020r. (środa)
Zakładka 11.06.2020r. (czwartek)
Robimy książeczkę 12.06.2020r. (piątek)

 

 

 Drodzy Rodzice!

 

 

Książki są źródłem wiedzy, dzięki nim można się zrelaksować, miło spędzić czas. W 2001 roku rozpoczęła się kampania „Cała Polska czyta dzieciom”. Propaguje ona codzienne czytanie dzieciom książek jako skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju – psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego – oraz budowania zasobów wewnętrznych dziecka: kompetencji emocjonalnych i intelektualnych (por. www.calapolskaczytadzieciom.pl). W przyszłym tygodniu przedszkolaki poznają budowę książki, dowiedzą się, gdzie można kupić wiele książek oraz jak należy o nie dbać.

 

 

Jak wspierać dziecko?

 

 

Organizatorzy kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” przekonują, że czytanie dziecku dla przyjemności codziennie przez 20 minut jest przemyślanym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość. Warto wprowadzić taki zwyczaj w każdym domu. Z pewnością będzie to wielka korzyść dla dziecka.

 

 

Warto porozmawiać o... dbaniu o książki

 

 

 Dzisiaj dostęp do książek jest niemal nieograniczony. Bez względu jednak na liczbę książek   i ich dostępność uczmy dzieci szacunku dla książek, dbałości o nie, rozmawiajmy o tym, jakie miejsca są dobre do czytania i oglądania książek, a jakie nie. Uzmysławiajmy dzieciom wagę odkładania ich na miejsce. Właściwy sposób obchodzenia się z książkami daje m.in. możliwość skorzystania z nich innym dzieciom.

 

 

Warto poczytać...

 

 

M. Berowska, Bajki polskie,

 

 

SBM Renata Gmitrzak J. Brzechwa, Bajki,

 

 

Wilga S. Grabowski, M. Nejman, O gadającym zegarze i maszynie do pisania wierszy,

 

 

Nasza Księgarnia A. Majorczyk, Bajki przedszkolaka,

 

 

SBM Renata Gmitrzak Opracowanie zbiorowe,

 

 

Najpiękniejsze bajki, Damidos

 

 

 

 

 

 

Materiały do pracy z dziećmi prześlemy Państwu wiadomością e-mail. 

Nasze grupy