VIII. Przyjaciele Pszczółki Mai
Drodzy Rodzice!
Przesyłamy tematy zajęć na najbliższy  tydzień  8.05 - 12.05.2020 r.
 
Pn.
ZWIERZĘTA NA ŚWIECIE                                                                                                                                                              1.„Gdzie żyją zwierzęta?” -  podział zwierząt na te żyjące na pustyni, na sawannie, w oceanie i lasach tropikalnych, rozmowa na temat podobieństw i różnic w oparciu o ilustracje, oraz film „Strażnicy miasta” https://www.youtube.com/watch?v=FQqBXuAK3OY, odszukiwanie na mapie, czytanie globalne.                                                                                                      2. Zabawa ruchowa - „Tam w Afryce”, naśladowanie zwierząt za pomocą ruchu.                                                                      
3. „Zwierzęta afrykańskie” -  praca plastyczna- malowanie farbami wybranego przedstawiciela Afryki.
 
Wt.
Z WIZYTĄ W ZOO
1. Wiersz Janusza Minkiewicza „W zoo” inspiracją do rozmów na temat zwierząt żyjących w zoo, sposobu zachowania się w zoo, poznanie przedstawicieli odpowiednich środowisk, wykorzystanie filmu Zoo Wrocławiu.   https://www.youtube.com/watch?v=CyGu48oYe5o. , czytanie globalne nazw zwierząt -zabawa Zgadnij ile ? –przeliczanie zwierząt, utrwalanie cyfr- karta pracy                                                                                                                                            2.„Żyrafy” -  zabawa plastyczna,  cętkowane żyrafy z kartek i klamerek https://pracaplastyczna.pl/index.php/zwierzeta/350-zyrafa.                                                                                                                                                                                            3. Ćw. Gimnastyczne – ZG – bieg slalomem między przeszkodami , ZD – zabawy rozciągające z szalikami.
 
Śr.
POLSKIE ZWIERZĘTA
1.Parki narodowe” -  rozmowa na temat polskich parków narodowych i zwierząt znajdujących się pod ochroną wykorzystaniem filmu „Dobre maniery” https://www.youtube.com/watch?v=SBjZVOMQprA , odszukanie Białowieży na mapie, poznanie ciekawostek o żubrach.
2. Piktogramowy kodeks” -  jak zachowywać się w parkach narodowych?                                                                                  3. Zwierzęta  z figur geometrycznych – rozwijanie u dzieci pomysłowości i wyobraźni przestrzennej, utrwalanie nazw figur.
 
Pt.
ZWIERZĘTA AKTYWNE NOCĄ
1.„Zwierzęta aktywne nocą- nietoperze” - przypomnienie i rozpoznawanie zwierząt aktywnych w dzień i w nocy, szukanie właściwych im cech, porównywanie ze zdjęciami, zapoznanie ze zjawiskiem echolokacji, wykorzystanie wiersza J. Londyna      pt. Nietoperze https://www.cowbajkachpiszczy.pl/nietoperze.html                                                                                              2.„Nietoperz na patyku” -  praca plastyczna, stworzenie z wykorzystaniem kolorowego papieru.                                              3.„Poszukiwanie” -  zabawa ruchowa, podążanie za głosem lub skakanie po tropach zwierząt.

Nasze grupy