Drodzy Rodzice !

Przesyłamy tematy zajęć na najbliższy tydzień. Szczegółowe zabawy, karty pracy zamieszczamy na Messenger-Przyjaciele Pszczółki.

Pn.

1. Praca w ogrodzie - poznanie kolejnych etapów przygotowania ogrodu do wzrostu roślin  w oparciu o ilustracje oraz omówienie niezbędnych narzędzi ogrodniczych.

2. WF. Tor przeszkód z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku.

Wt.

1. „Warzywa cebulowe” - szukanie różnic i podobieństw miedzy nimi, określanie smaku, zapachu, przeznaczenia, a także właściwości leczniczych czosnku i cebuli, zabawy z literką C,c.

2. „Cebulowe stworki” - praca plastyczno-techniczna z wykorzystaniem różnorodnego materiału

Śr.

1. Kwiaty w ogródku- poznanie kwiatów ich wyglądu i nazw w oparciu o ilustracje i wiersz  M. Nawrockiej  „Świt w ogrodzie.” oraz warunków niezbędnych do wzrostu rośliny.

2. W.F.- ZG.- skoki obunóż przez przeszkody   ZD- wykonanie ćw. z elementem czworakowania.

Czw.

1. Zazieleniło się - zabawy matematyczne z wykorzystaniem  zielonych przedmiotów, produktów, przeliczanie ich  i układanie w zbiory.( kolekcje)

2. „Zielony świat”- wykonanie wiosennej kanapki z przewagą zielonych warzyw.

Pt.

1. „Ślimaki  w ogródku” - poznawanie ślimaków bez muszli i z muszlą z wykorzystaniem zdjęć, filmików porównywanie ich, omówienie budowy ślimaka.

2. „Ślimak z gazety” - praca plastyczna – dzieci tworzą ślimaka z papieru kolorowego i czarno – białych gazet.