Dnia 29.10 wybraliśmy się na wycieczkę do Lasu Miejskiego, a konkretnie do Wiaty Edukacyjnej „Gajówka”. Głównym celem wycieczki było przekazanie darów jesieni dla zwierząt leśnych. Przez cały tydzień w naszym przedszkolu trwała akcja „Spiżarnia dla leśnych zwierząt”. Zbieraliśmy: kasztany, żołędzie, orzechy, warzywa, owoce i zebraliśmy całkiem sporo zapasów. Organizatorem spotkania było Przedszkole nr 9 w Gnieźnie. Panie z tego przedszkola przywitały nas bardzo serdecznie, wspólnie z dziećmi z innych przedszkoli rozwiązywaliśmy zagadki, śpiewaliśmy piosenki o jesieni, zajadaliśmy pyszne kiełbaski. Później pan leśniczy opowiedział nam o życiu leśnych zwierzątek i podziękował za przywiezione smakołyki, wręczając pamiątkowe dyplomy. Pogoda w tym dniu nie była dla nas łaskawa, ale pomimo tego wybraliśmy się na spacer do lasu. Po drodze podziwialiśmy piękne muchomory i podgrzybki.

Zbiórka darów jesieni to dobry sposób promowania nawyków ekologicznych wśród dzieci, uczy wrażliwości wobec zwierząt. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tą akcję.

{gallery}20192020/gr3/las{/gallery}