W poniedziałek 17.06. dzieci 4-letnie z oddziału IV były na wycieczce w Parku Miejskim im. W.Andersa. Celem wycieczki było poznanie wybranych elementów Traktu Królewskiego znajdujących się w tym miejscu. Było to związane z realizacją grupowego projektu „Przedszkolaki na tropie gnieźnieńskich królików”. Wycieczkę poprzedziły zajęcia na ten temat i wysłuchanie legendy o Piaście Oraczu. Zadaniem dzieci podczas wędrówki po parku było odnalezienie figurki królika Hokeisty oraz rzeźby ilustrującej wysłuchaną legendę. Przy odnalezionych obiektach dzieci zrobiły sobie wspólne zdjęcia. Pogoda w tym dniu dopisała, więc dzieci chętnie spacerowały po parku i poznawały środowisko przyrodnicze. Trochę zmęczone, ale zadowolone wróciły do przedszkola.

{gallery}20182019/gr2/parkm{/gallery}