Witam wszystkich, szczególnie nasze kochane przedszkolaki!W tym tygodniu zajmować będziemy rozmawiać o naszym kraju. Zapraszamy serdecznie do pracy, szczegóły potrzebne do realizacji zadań, znajdziecie państwo na naszej grupie na facebooku.

Poniedziałek 4.05.2020r.

Stolica Polski

1. Wyjaśnianie pojęcia stolica –  nazywanie, wskazywanie i zaznaczanie symboli narodowych i budowli w Polsce KP s. 14 - 15. Wysłuchanie opowiadania U. Piotrowskiej „Wystawa o legendach Warszawy”, omówienie treści opowiadania.

2. „Flaga Polski” – wykonanie flagi  dowolną techniką.

Wtorek 5.05.2020r.

Dziewięć kubeczków

1.Poznanie obrazu graficznego cyfry 9 podczas zabawy „Guziczki w kubeczku” i „Nakarmimy ptaszka”. Rysowanie cyfry palcem, kolorowanie szablonu KP s.17.

2.Ćwiczenia gimnastyczne według załączonego filmiku, dostosowane do warunków domowych.

Środa 6.05.2020r.

Godło Polski

1. Poznawanie i nazywanie regionów Polski podczas zabawy „Zwiedzamy Polskę”. Kolorowanie rysunku orła zgodnie z kodem KP cz.4 s. 16.

2. Zapoznanie z polskimi tańcami -  krakowiakiem – kształtowanie poczucia rytmu.

Czwartek 7.05.2020r.

Mój kraj

1. Praca plastyczna „Biało-czerwone drzewo” – malowanie i odbijanie dłoni. Wysłuchanie i omówienie wiersza I. Rup „Polska nasza ojczyzna” – utrwalenie symboli narodowych. Nauka wiersza na pamięć.

2. Ćwiczenia gimnastyczne według załączonego filmiku, dostosowane do warunków domowych.

Piątek 8.05.2020r.

Polskie tańce

1. Poznawanie wybranych legend polskich – „O Lechu, Czechu i Rusie”. Wysłuchanie legendy, rozmowa nt treści.

2. Utrwalenie piosenki ludowej „Krakowiaczek jeden”. Zabawy ruchowe przy piosence.