IX. Przyjaciele Kubusia Puchatka

 21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, to także Światowy Dzień Zespołu Downa. Data ta nie jest przypadkowa - osoby z tą chorobą w 21 parze chromosomów mają trzy chromosomy, zamiast dwóch. Co roku organizatorzy Światowego Dnia Zespołu Downa, przygotowują szereg wydarzeń mających na celu promowanie praw osób z dodatkowym chromosomem do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym. W naszej grupie dużo rozmawiamy na temat równych praw dla każdego człowieka – dużego i małego. Nieważne, czy różni nas kolor włosów, skóry, czy dodatkowy chromosom. Każdy zasługuje na akceptację, szacunek i miłość. W myśl tej zasady, na znak akceptacji odmienności osób z Zespołem Downa, dnia 21 marca każdy z naszej grupy założył niepasujące do siebie kolorowe skarpetki :)

  • 001.jpg
  • 002.jpg

Nasze grupy