Poniedziałek 25.05.2020r  Moja mama

Środa         27.05.2020r      Moi rodzice

Czwartek  28.05.2020r       Nietypowe rodziny

Piątek         29.05.2020r.    Serce na dłoni

W tym tygodniu, będziemy się zajmować najukochańszymi osobami w naszym życiu – Rodzicami. Wielkimi krokami zbliża się święto wszystkich Mam. Dzieci , będą  miały okazję dowiedzieć się wielu nowych rzeczy o zawodach, wykonywanych czynnościach, pełnionych obowiązkach Rodziców.

Przedszkolaki w tym tygodniu będą starały się uwrażliwić na potrzeby i emocje innych. Będziemy rozmawiać o nietypowych rodzinach, np. składających się tylko z jednego Rodzica. Poruszymy temat dzieci wychowywanych przez dziadków, rodzin patchworkowych oraz adopcji.  Zapoznamy się z fragmentem bajki Katarzyny Kotowskiej pt. „Jeż”, która ułatwi rozmowy na trudne tematy o stereotypowym postrzeganiu świata.

Tydzień zakończymy rozmowa o miłości. Dzieci będą miały okazję podać skojarzenia do tego słowa – nie będzie to skojarzenie tylko z osobą , ale także z rzeczą , miejscem czy kolorem. Przedszkolaki będą miały okazję stworzyć drobne upominki dla swoich Rodziców  w podzięce z wszelki włożony trud.