Temat tygodnia: W głębinach oceanu.

08.06.2020

Temat: Morskie bajki

1. Rozwijanie koncentracji uwagi, mowy oraz uwrażliwienie na słowo grzecznościowe „proszę” poprzez wysłuchanie bajki pt „Mała syrenka” przy użyciu ilustracji.

2. „Zwierzęta w morskim pałacu”- quiz wiedzy wsparty ilustracjami.

3. Rozwijanie sprawności fizycznej poprzez ćwiczenia gimnastyczne ZG wzmacnianie siły ramion, nóg i tułowia ZD.: Kształtowanie motoryki ciała poprzez zabawę „syreny”.

09.06.2020

Temat: Co słychać w oceanie ?

1. Osłuchanie ze słowami i melodią piosenki „Zdrów jak ryba ” oraz rozmowa kierowana na temat utworu w oparciu o obrazki.

2. „Ryba na talerzu ”- praca plastyczna- tworzenie „dymków wiedzy ”.

3.Zabawy na świeżym powietrzu – „baby shark”.

10.06.2020

Temat: Podwodny świat.

1. Poznawanie zwierząt z głębin oceanu w oparciu o zabawę dydaktyczną „Macki i płetwy” oraz  ilustracje.

2. Rozwijanie sprawności fizycznej poprzez ćwiczenia gimnastyczne ZG wzmacnianie siły ramion, nóg i tułowia ZD.: Kształtowanie motoryki ciała poprzez zabawę „ryby”.

3.Zabawa ortofoniczna- „Na dnie oceanu”.

11.06.2020

Temat: Morskie opowieści.

1. Rozwijanie umiejętności liczenia podczas zabawy dydaktycznej Ile jest. Ćwiczenia spostrzegania i pamięci w zabawie – Znajdź taki sam kształt .na podstawie zajęć z Metody Edyty Gruszczyk – Kolczyńskiej.

2. Zabawa muzyczno-ruchowa „Rolnik sam w dolinie” przy użyciu szarf.

3. Aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu podczas zabawy ruchowej „Kury do kurnika”.

12.06.2020

Temat: Kogo spotkamy w oceanarium?

1. Kształtowanie kompetencji uważnego słuchania w oparciu o wiersz H. Opawy „W oceanarium ” i ilustracje.

2. Zabawa językowa „Mamy i ich dzieci”.

3.Wykonanie pracy plastycznej pt.: „Foka” z wykorzystaniem plasteliny.

Temat tygodnia: Wakacyjne podróże.

15.06.2020

Temat: Poznajemy pojazdy

1.Opowiadanie „Na wakacje” A. Gaży inspiracją do swobodnych wypowiedzi dzieci .

2.Wzbogacania słownictwa dzieci w zabawie „Co pływa, lata i jeździ?” z wykorzystaniem obrazków i brystolu.

16.06.2020

Temat: Na plaży jest fajnie

1.„Wakacyjny rysunek” – praca z wykorzystaniem piasku, kleju i farb.

2.Osłuchanie z piosenką „Uf! Jakże gorąco!” wraz rozmową kierowaną na temat tekstu piosenki.

17.06.2020

Temat: Miło spędzam czas

1. Opowiadanie „Wakacyjna przygoda” A. Borowieckiej z użyciem obrazków okazją do budowania swobodnych wypowiedzi na temat wysłuchanego tekstu.

2. Zestaw zabaw ruchowych - ZG: „Poruszamy się na wiele sposobów“ – zabawa naśladowcza do piosenki, utrwalanie podstawowych ustawień; ZD: „Na ognisko“ – zabawa zręcznościowa z elementem skłonu.

18.06.2020

Temat: W górach

1. „Górska wędrówka” – zabawa z wykorzystaniem kamieni i obręczy; utrwalanie umiejętności przeliczania na konkretach oraz ustala zbiory.

2. Utrwalenie piosenki „Uf! Jakże gorąco!“ wraz z opowieścią ruchową do słów piosenki.

19.06.2020

Temat: Wakacyjne marzenia

1. Wykonanie pracy przestrzennej „Balon” z wykorzystaniem balonu, kubeczka po jogurcie, słomek oraz papieru kolorowego.

Temat tygodnia: Pożegnania nadszedł czas.

22.06.2020

Temat: Miło spędzamy czas.

1.Umuzykalnienie dzieci na podstawie nauki refrenu piosenki „Wakacje” fragmentami, metodą ze słuchu.

2. Pobudzenie ciekawości badawczej oraz wyciągania wniosków na podstawie zabaw badawczych z wodą „Co będzie pływać, a co nie?”

3.Rozwijanie wyobraźni oraz sprawności rąk podczas zabawy plastycznej „Nad jeziorem”.

23.06.2020

Temat: Na plaży jest fajnie.

1.Utrwalanie umiejętności stosowania określeń „najwięcej, najmniej” z użyciem zabawy dydaktycznej „Porównaj gdzie jest więcej”.
2. Utrwalenie umiejętności liczenia w zakresie możliwości dzieci na podstawie zabawy matematycznej „Ile jest łopatek?”
3.Rozwijanie sprawności fizycznej poprzez ćwiczenia gimnastyczne – ZG: „Wspinaczka” – dz. maszerują w miejscu z wysoko uniesionymi kolanami – uderzają lekko prawą dłonią w lewe kolano i lewą dłonią w prawe kolano; ZD: „Pływanie żabką” dz. w leżeniu na brzuchu naśladują pływanie;

24.06.2020

Temat: Bezpiecznie nad wodą.

1.Wdrażanie zasad bezpiecznego zachowania nad wodą na podstawie rozmowy na temat bezpieczeństwa oraz zabawy ruchowej „Koło ratunkowe”.
2. Poznawanie prawidłowej artykulacji głoski „cz” z użyciem ćwiczeń językowych „Co wiezie pociąg?” oraz ćwiczeń logopedycznych.
3. Rozwijanie umiejętności plastycznych na podstawie pracy plastycznej „Kolorowe pasy na parawanie”.

25.06.2020

Temat: Bezpieczne wakacje.

1.Utrwalenie zasad bezpiecznego zachowania się w różnych miejscach na podstawie wiersza B. Szelągowskiej „Bezpieczne wakacje”.
2. Utrwalanie imienia i nazwiska z użyciem zabawy dydaktycznej „Znam …”.
3. Rozwijanie sprawności fizycznej poprzez ćwiczenia gimnastyczne – ZG: „Wspinaczka” – dz. maszerują w miejscu z wysoko uniesionymi kolanami – uderzają lekko prawą dłonią w lewe kolano i lewą dłonią w prawe kolano;  ZD: „Pływanie żabką” dz. w leżeniu na brzuchu naśladują pływanie;

26.06.2020

Temat: do zobaczenia po wakacjach.

1.  Ćwiczenie pamięci oraz poczucia rytmu podczas śpiewania piosenki „Wakacje”.
2. Zachęcanie do wykonywania prostych potraw na podstawie zabawy kulinarnej „Sałatka owocowa”.
3. Rozwój słownika czynnego z użyciem zabawy językowej „Czym wyruszę na wa