W ramach doradztwa zawodowego gościł w naszej grupie tata Hani. Pan Łukasz pracuje w fabryce samochodów Volkswagen. Dzięki temu spotkaniu mieliśmy możliwość poznać proces produkcji tych aut i dowiedzieć się, na czym polega praca w kolejnych działach. Nasz gość zaprezentował nam najpierw film edukacyjny ukazujący działalność fabryki a później pokazał nam wiele gadżetów pochodzących z linii produkcyjnej. Najwięcej radości sprawiło dzieciom przymierzanie odzieży ochronnej i manipulowanie modelami robotów. Oprócz tego dowiedzieliśmy się, że moment łączenia nadwozia i podwozia samochodów nazywa się „wesele”. Inną ciekawostką była ciekawostka, że samochody kąpią się w wannie a do czyszczenia karoserii wykorzystuje się strusie pióra.

Bardzo dziękujemy panu Łukaszowi za to miłe spotkanie, które było to dla nas bardzo ciekawą lekcją.