II. Wesołe Skrzaty

Dzień Dziecka. 01.06.2020r. (poniedziałek)

Każdy lubi coś innego. 02.06.2020r. (wtorek)

Każdy może marzyć. 03.06.2020r. (środa)

Dzieci lubią się bawić. 04.06.2020r.(czwartek)

Prawa dziecka. 05.06.2020 (piątek)

 

Drodzy Rodzice!

Po Święcie Mamy i Taty przyszedł czas na Dzień Dziecka! To święto obchodzone niemalże na całym świecie. W tym tygodniu dzieci poznają rówieśników z różnych stron świata. Przedszkolaki będą mogły dostrzec różnice w ich wyglądzie na podstawie ilustracji i prezentacji multimedialnej. Ważnym momentem będzie również zapoznanie dzieci z ich prawami i obowiązkami. Zarówno jedne, jak i drugie są niezmiernie ważne i trzeba dzieciom o nich mówić. Z okazji Dnia Dziecka przedszkolaki wybiorą się w podróż do Krainy Marzeń. A marzenia bywają tak różne, bliskie i dalekie… do każdych warto dążyć!

Jak wspierać dziecko?

Warto zorganizować dziecku zabawy konstrukcyjne, które sprzyjają rozbudzaniu wyobraźni przestrzennej u dziecka, mogą być też ciekawą bazą do utrwalania pojęć typu: duży, mały, mniejszy, wysoki, niski. Miłym i kształcącym prezentem z tej wyjątkowej okazji, jaką jest Dzień Dziecka będzie zatrzymanie się nie chwile i zabawa z dzieckiem np. w budowanie miasta z klocków. Podpytując od czasu do czasu o różnice w budowlach, szeregując je według wielkości, pomożemy dzieciom zapamiętać i utrwalić odpowiednie określenia.

Warto porozmawiać o... marzeniach

Warto porozmawiać z dzieckiem o jego marzeniach. W tym tygodniu przedszkolaki wybiorą się na zaczarowanej chmurze do Krainy Marzeń i będą rysować swoje marzenia. Może się okazać, że największym jego pragnieniem nie jest wcale nowy domek dla lalek, czy super autko, ale np. wyprawa do zoo, do zamku, na piknik lub po prostu bycie z mamą i tatą. Może się uda spełnić to marzenie…

 

Warto poczytać...

M. Kowalewska, Sąsiedzi, Nasza Księgarnia

M. Musierowicz, Boję się, Nasza Księgarnia

D. Wawiłow, Chcę mieć przyjaciela, Nasza Księgarnia

I. Zabielska-Stadnik, M. Węgrzecka, Masz prawa, człowieku, Tamaryn

Nasze grupy