1) Dlaczego dinozaury wyginęły? 30.03. 2020r. (poniedziałek)

2) Skąd wziął się węgiel? 31.03.2020r.  (wtorek)

3) Dlaczego ludzie mieszkali w jaskiniach?  01.04.2020r.  (środa)

4) Jak zrobić wulkan? 02.04.2020r.  (czwartek)

5) O czym mówią nam skamieniałości?  03.04.2020r.  (piątek)

W najbliższym czasie dzieci będą brały udział w zajęciach organizowanych zdalnie. Przygotowałyśmy dla nich zestawy zadań na każdy dzień. Bardzo prosimy o współpracę i znalezienie każdego dnia trochę czasu, aby wspólnie popracować ze swoją pociechą.

W terminie od 30.03.2020 do 03.04.2020 zadania będą związane z historią Ziemi. Poznamy życie ludzi pierwotnych, ulubione przez dzieci dinozaury, ciekawe i tajemnicze wulkany oraz dowiemy się skąd się wziął węgiel. Za pomocą krótkiej bajki animacyjnej pt. „Czarne złoto - Bolek i Lolek wśród górników” dzieci dowiedzą się skąd wziął się węgiel. Będą mogły zobaczyć jak wygląda górnik oraz czym się zajmuje. Nauczą się nowej piosenki pt. „Hej, w kopalni”, którą będą mogły zilustrować za pomocą ruchu.

Dzieci będą mogły również wcielić się w rolę naskalnych artystów i stworzyć własne, domowe farby z barwników naturalnych oraz namalować palcem swoje obrazy.

Dzięki ilustracji dowiedzą się jak mieszkali nasi przodkowie, a także zobaczą domy ludzi na całym świecie. Będą mogły porównać domy budowane dawniej i dziś oraz tworzyć własne wnioski na ten temat. Jeśli pozwolicie Państwo na artystyczny nieład dzieci mogą stworzyć swój szałas z użyciem różnych dostępnych materiałów – koców, krzeseł, poduszek. Myślimy, że mając w pamięci swoje dzieciństwo, zgodzicie się na to małe szaleństwo.  W ten sposób dziecko będzie mogło stworzyć własną, trochę tajemniczą przestrzeń do zabawy. Dzięki temu rozwinie  swoją wyobraźnię przestrzenną i twórczą, a jeżeli ma rodzeństwo – będzie uczyło się również współpracy, rozwiązywania konfliktów i znajdowania kompromisów.

Podczas działań praktycznych rodzica z dzieckiem, kilkulatek dowie się jak wybucha wulkan, który mógł być jedną z prawdopodobnych przyczyn wyginięcia żyjących kiedyś wielkich gadów.

Nie zapomnijmy jednak o tym, że podstawową formą nauki jest swobodna zabawa!

Szanowni Państwo, propozycje zajęć z dziećmi do pracy w domu zostaną Państwu wysłane odpowiednio wcześniej na cały tydzień.

Po odezwaniu się do nas na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
pozyskamy Państwa adresy    i prześlemy materiały.

Pozdrawiamy Was wszystkich serdecznie.