Przykładowe treści

Przedszkolaki, mimo swojego młodego wieku uczą się szacunku do drugiego człowieka, a na przełomie października i listopada szczególnie pamiętamy o zmarłych - naszych bliskich, przodkach i bohaterach. Chcąc uczcić ich pamięć, nasze przedszkole wzięło udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Dzieci odwiedziły groby zmarłych pracowników naszej placówki. Pamiętały także o osobach poległych w czasie II wojny światowej i zapaliły znicze pod Pomnikiem wzniesionym ku ich pamięci w Parku im. T. Kościuszki. Na skwerze, przy obelisku Adama Borysa poznały historię tego wybitnego żołnierza i patrioty. Ważnym elementem upamiętniającym osoby poległe, był spacer Aleją Szarych Szeregów – organizacji harcerzy działających w konspiracji podczas II wojny światowej. Przedszkolaki zapaliły także znicze pod Pomnikiem Harcerzy Pomordowanych i Poległych za Ojczyznę na skwerze Orląt Lwowskich. To była jedna z pierwszych lekcji historii, poprzez którą pielęgnujemy szacunek i pamięć dla zmarłych. Nie tylko bliskich z rodziny, ale także tych, których osobiście nie znaliśmy, a którzy zasłużyli się dla naszej Ojczyzny.

 

 • 010.jpg
 • 011.jpg
 • 012.jpg
 • 013.jpg
 • 014.jpg
 • 015.jpg
 • 016.jpg
 • 017.jpg
 • 018.jpg
 • 019.jpg
 • 020.jpg
 • 021.jpg
 • 022.jpg
 • 023.jpg

Nasze grupy