W dniach 29 i 30 listopada 2018 w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie odbył się konkurs taneczny pod tytułem „Taniec z Gwiazdami”. Organizatorem konkursu było Przedszkole nr 8 „Mali Polanie” oraz Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie. Konkurs został objęty Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Gniezna - Pana Tomasza Budasza. Patronat medialny sprawowało Radio Plus Gniezno i Telewizja Gniezno.  Celem konkursu tanecznego była integracja środowisk przedszkolnych z Gniezna i Gminy Gniezno, rozpowszechnienie różnorodnych form muzyczno – ruchowo  – tanecznych, rozbudzenie u dzieci zainteresowania muzyką i tańcem,  a także  poczucia własnej wartości oraz współpraca Przedszkola nr 8  ze środowiskiem lokalnym. W konkursie wzięło udział 10 przedszkoli z Gniezna jak i Gminy Gniezno. Wydarzenie otworzyła Dyrektor Przedszkola nr 8, Pani Małgorzata Walendowska – Zamiar ciepło i uroczyście witając Gości specjalnych, uczestników i nauczycieli. Gwiazdy wykonujące układy taneczne wykazały się niesamowitym przygotowaniem, rytmicznością i talentem. Podczas tych dwóch dni mogliśmy oglądać różnorodne, barwne, dynamiczne, nostalgiczne i chwytające za serce wykonania. Pomiędzy występami prowadzące konkurs pani Renata Wójcik i Ewelina Malendowicz rozgrzały całą salę do tańca. Pląsali wszyscy mali i duzi, razem świetnie się bawiąc.

Po prezentacji wszystkich przedszkoli Jury w składzie:

- Przewodniczący jury – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Pan Dariusz Pilak;

- Metodyk Wychowania Przedszkolnego Pani Magdalena Lubońska;

- Dyrektor Przedszkola nr 8 w Gnieźnie Pani Małgorzata Walendowska – Zamiar;

- Nauczyciel, logopeda Pani Maria Ruminiecka;

ogłosiło remis i przyznało każdemu z uczestniczących przedszkoli pierwsze miejsce. Każdy zespół taneczny otrzymał dyplom dla przedszkola, dyplomy dla uczestników, nagrody dla całej grupy, słodkości oraz statuetkę upamiętniającą udział w pierwszej edycji „Tańca z Gwiazdami”.

Nagrody zostały ufundowane przez Prezydenta Miasta Gniezna oraz Radę Rodziców z Przedszkola nr 8 „Mali Polanie“  w Gnieźnie.

Fotorelacja wraz z krótkimi filmikami dostępna pod adresem:

 

http://gniezno.naszemiasto.pl/artykul/taniec-z-gwiazdami-w-wykonaniu-przedszkolakow-foto-video,4899832,artgal,t,id,tm.html

  

http://tv.gniezno.pl/artykuly/czytaj/9702/tanczace_przedszkolaki.html?fbclid=IwAR3qW5elsN-oFcLWkiK0jVNmqK9HPCYWj79xOx76CqtE7Il0opk6ZWQmSa0