Przykładowe treści

Szanowni Rodzice!

 

Informujemy, że dnia 05 czerwca 2019 r. (środa) o godz. 16:00

w naszym przedszkolu odbędzie się dzień otwarty dla dzieci nowo przyjętych.

Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi.

W środę 7 listopada we wszystkich grupach wiekowych odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Celem zajęć było wychowanie do wartości i kształtowanie postaw patriotycznych i prospołecznych przedszkolaków. Zajęcia te wpisywały się w realizację Międzynarodowego Projektu Piękna nasza Polska cała, do którego przystąpiło również nasze Przedszkole.

W każdej grupie wiekowej, w sposób dostosowany do możliwości i umiejętności oraz zainteresowań dzieci, zostały przedszkolakom przybliżone treści dotyczące naszej ojczyzny. Już trzylatki wiedzą, że nasz kraj nazywa się Polska, że jesteśmy Polakami i mówimy po polsku. Starsze dzieci znają nasze symbole narodowe – flagę, godło, wielu przedszkolaków potrafi też zaśpiewać wszystkie zwrotki hymnu - Mazurka Dąbrowskiego. W wielu grupach podczas zabaw dzieci podróżowały po Polsce wykonując różne zadania, słuchając polskich legend, odnajdywały i nazywały miejsca, zabytki i rzeczy charakterystyczne dla Polski. Na zakończenie zajęć w niektórych grupach, często z pomocą rodziców, powstały ciekawe prace plastyczne, w innych dzieci wykazały się swoją wiedzą i umiejętnościami podczas rozwiązywania quizu o Polsce.

Zaproszenie rodziców było dla dzieci wielkim przeżyciem. Bardzo dziękujemy wszystkim gościom za odwiedzenie nas i zapraszamy do zapoznania się z relacjami z zajęć w zakładkach poszczególnych grup.

 

 

Nasze grupy