Przykładowe treści

DRODZY RODZICE!

W naszym przedszkolu rusza "PROJEKT PLECACZKOWY" tj. wędrujący plecak z książkami. W projekcie biorą udział chętne  dzieci z naszego przedszkola i ich opiekunowie: rodzice, dziadkowie, rodzeństwo. Dziecko zabiera na tydzień do domu od nauczyciela grupy plecak z dwiema lub trzema wybranymi przez siebie książeczkami. Osoby starsze czytają dziecku wypożyczone książki, rozmawiają na ich temat. Jako informację zwrotną dziecko przynosi do przedszkola plecak z książeczkami oraz pracą plastyczną wykonaną dowolną techniką jako ilustrację na temat jednej z bajek. Ilustrację należy podpisać podając tytuł książeczki. Plecak oraz pracę plastyczną należy dostarczyć do nauczycielki grupy, a wypożyczone książeczki odłożyć do biblioteczki przedszkolnej."PROJEKT PLECACZKOWY" ma na celu propagowanie codziennego czytania dziecku jako skutecznej metody wspomagania jego wszechstronnego rozwoju - psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego oraz kompetencji emocjonalnych i intelektualnych. Czytanie dziecku dla przyjemności 20 minut codziennie jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

 

Nasze grupy