Od 2013r. w całej Polsce jest obchodzone wyjątkowe święto : Dzień Przedszkolaka. W tym roku, w naszym przedszkolu świętowaliśmy ten dzień podczas krótkiej akademii, w której uczestniczyła cała społeczność przedszkolna . Pani Dyrektor przywitała wszystkich przedszkolaków, jak również pracowników, oraz przypomniała genezę tego święta.
W 2013 roku na wniosek Rzecznika Praw Dziecka, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podjął uchwałę w sprawie ustanowienia dnia 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Ustanawiając ten dzień, chcieli powiedzieć wszystkim dorosłym, że przedszkole to ważne miejsce, w którym dzieci bawią się i uczą.
 
Następnie dzieci z najstarszej grupy wiekowej wniosły Flagę Przedszkola z logo „Małych Polan” oraz został odśpiewany Hymn Przedszkolny. Każda z grup zaprezentowała wybrany wiersz lub piosenkę przed resztą dzieci. I tak występ rozpoczęli nasi najmłodsi przedszkolacy- dzieci 3-letnie, które sprawdziły, czy wszyscy są obecni w piosence-powitance „Wszyscy są, witam was”. Po występie „Maluszków” dzieci  4-letnie, wyrecytowały wiersz o tym, że są już duże. Następnie 5-latki rozkręciły  dla nas karuzelę śpiewając i wykonując układ taneczny do piosenki „Karuzela”. Dzieci 6-letnie z oddziału V zaraziły nas śmiechem w piosence „Radość”. Jako ostatnie wystąpiły 2 kolejne grupy 6-latków wykonując „Piosenkę Przedszkolaka”. Po części artystycznej  przyszedł czas na życzenia-marzenia przedszkolaków, które zostały umieszczone na kartkach przypiętych do niebieskich balonów-symboli Dnia Przedszkolaka. Przedstawiciele z każdej grupy odczytali swoje marzenia, a do ich życzeń dołączyła również Pani Dyrektor. Po wspólnym odliczeniu wszystkie balony zostały wypuszczone w powietrze. Mamy nadzieje, że wszystkie z tych życzeń się spełnią. 
 
Z okazji święta dla każdej grupy zostały przygotowane rożki obfitości ze słodką zawartością, a na podwieczorek było pyszne ciasto, które upiekły nasze panie kucharki.
Uroczystości główne na dziedzińcu przedszkola zakończyły się złożeniem flagi i uroczystym przekazaniem jej na ręce Pani Dyrektor. Dalsze zabawy i świętowanie odbywały się w grupach. Był to bardzo ważny dzień dla każdego przedszkolaka. Takie dni warto celebrować.