W naszym Przedszkolu wszystkie dzieci uwielbiają świetnie się bawić ruchowo. Wykorzystując piękną pogodę, nauczyciele zorganizowali dla dzieci „Dzień Sportu '2021" w plenerze. Każde dziecko ubrane w strój i obuwie sportowe miało okazję sprawdzić swoje siły i umiejętności w różnych dyscyplinach sportowych oraz w zabawach ruchowych.

Celem „Dnia Sportu" było integrowanie grup przedszkolnych, kształtowanie postaw prozdrowotnych, propagowanie bezpiecznych zabaw na powietrzu, zachęcanie dzieci do aktywności ruchowej, ćwiczenie sprawności działania i komunikowania się w grupie, wzbogacanie przeżyć poprzez współzawodnictwo, nabywanie wiary we własne siły i możliwości oraz hartowanie ciała i emocji każdego dziecka. Poszczególna grupa przedszkolaków przygotowała transparent z hasłem o tematyce sportowej, które trzeba było zaprezentować podczas przemarszu w rytm muzyki. Na początek rozgrzewką dla wszystkich dzieci był wspólny taniec – aerobik. Dzieci udział brały w następujących konkurencjach sportowych: 1.Bieg zespołowy z przeplataniem szarfy. 2.Rzut woreczkami do celu. 3. Slalom z woreczkiem „na tacy". 4. Przejście przez tunel. 5. Piłka podawana górą  oburącz. 6. Bieg z przeszkodami. 7. Celowanie poprzez kopnięcie piłką do bramki. 8.Rzut oburącz piłką do kosza. Ilość konkurencji sportowych podzielono ze względu na wiek dzieci. Podczas realizacji zabaw sportowych panowała atmosfera radości oraz zdrowej i uczciwej rywalizacji. Na zakończenie imprezy sportowej wszystkie dzieci miały okazję wykonać różne elementy aerobiku z wykorzystaniem wesołej i znanej im muzyki. Miłym akcentem zakończenia „Dnia Sportu '2021" były dyplomy i gratulacje oraz słodki poczęstunek dla wszystkich dzieci.