Na początku grudnia mieliśmy przyjemność gościć na zajęciach Panią Basię, kucharkę z naszego przedszkola. Pani Basia opowiedziała nam o swojej pracy, o tym jak ważne dla zdrowia jest zjadanie owoców i warzyw oraz ciepłych obiadków w przedszkolu. Dowiedzieliśmy się jak ubierają się do pracy kucharze i jakich narzędzi używają w kuchni. W dalszej części spotkania dowiedzieliśmy się jak należy przygotować dobre ciasto na pierniki i jakich specyfików użyć, by było aromatyczne. Następnie nasz Gość pokazał nam jak należy wałkować ciasto i wykrawać kształty, by pierniczki nie były ani za cienkie, ani za grube. Później pod okiem mistrza samodzielnie wykrawaliśmy bajeczne kształty.
Na koniec przekazaliśmy blachy z kształtami do kuchni, by kawałki ciasta stały się aromatycznymi, pysznymi pierniczkami. Serdecznie podziękowaliśmy Pani Basi za wartościową lekcje i przybycie.
A po zakończonej pracy, my - mali kucharze z dumą spróbowaliśmy efektów naszej pracy.

{gallery}20192020/gr4/piernik{/gallery}