W kwietniu maluszki poznawały zawód, który wykonuje wujek Hani. Oto on…

Poznajcie pana policjanta,

to drogowy stróż prawa.

Dla wielu chłopców,

świetna zabawa.

Lecz policjanta praca

wcale nie jest zabawą,

bo dbanie o porządek

jest bardzo ważną sprawą.

Policjant kieruje ruchem,

walczy z przestępcami.

Dba o bezpieczeństwo

jest tam gdzie chuligani.

Pomaga szukać ludzi,

kierowców pilnuje.

Jest zawsze tam, gdzie

ktoś pomocy potrzebuje.

Agata Dziechciarczyk

Właśnie tego dowiedziały się dzieci na spotkaniu z panem Pawłem. Wykonywanie tego zawodu nie jest łatwym zadaniem a czasami bywa też niebezpiecznym. Jednak chęć niesienia pomocy ludziom i zapewnienie im bezpieczeństwa sprawia, że są chętni, aby ten zawód wykonywać. Zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom podobały się akcesoria „stróża prawa”. Kajdanki i pałka okazały się być tak ciężkie, że niektórym małym rączkom było trudno je utrzymać. Lizak niestety nie był do lizania, ale nikomu to nie przeszkadzało, bo dzieci świetnie wiedziały, że ten przedmiot jest trochę magiczny. Potrafi, bowiem zatrzymać nawet najbardziej rozpędzone auto. Każdy maluszek dumnie przekazywał go sobie przyglądając się jemu badawczo. Świetnie też było posiedzieć w policyjnym radiowozie. Na koniec dzieci obiecały panu policjantowi, że będą stosowały się do jego wskazówek i podziękowały za spotkanie wręczając dyplom uznania. Serdecznie dziękujemy za wizytę i mnóstwo radości jaką nam Pan sprawił.

{gallery}20182019/gr5/policja{/gallery}