22.06. 2020 Już niedługo wakacje.

23.06.2020  Dokąd jedziemy na wakacje?

24.06.2020  Wakacje nad morzem.

25.06.2020  Wakacje w górach.

26.06.2020  Wakacje nad jeziorem.

29.06.2020  Co zrobię, gdy się zgubię?

30.06.2020  Będę o Was pamiętać!

Drodzy Rodzice!

Każdy potrzebuje odpoczynku, relaksu, zmiany otoczenia. Z wielką radością wyjeżdżamy na urlop bez względu na nasze miejsce zamieszkania. Jeziora, góry, morza, łąki i lasy, miasta i wsie – jeśli tylko inne, niż te nam znane – dają wytchnienie, pomagają zregenerować siły. W minionym tygodniu przedszkolaki poznawały różne środowiska i ich charakterystykę. Dzieci

zdobyły wiedzę dotyczącą bezpiecznej zabawy oraz rozwijały swoje umiejętności manualne, tworząc różne prace plastyczne.

Jak wspierać dziecko?

Każde środowisko charakteryzuje się sobie właściwymi cechami, typowymi tylko dla danego miejsca. Spróbujmy poszukać takich specyficznych rzeczy w miejscu, które w tym roku latem odwiedzimy razem z dziećmi. Warto wówczas zastanowić się wspólnie nad innymi środowiskami i poszukać podobieństw. Takie zadanie będzie rozwijać u dzieci umiejętność klasyfikacji oraz utrwali nazwy
i cechy polskich krajobrazów: gór, morza, jeziora, wsi i lasu.

Warto porozmawiać o... bezpiecznej kąpieli

Przyjemnie w upalne dni korzystać z kąpieli. Pluskanie, chlapanie, moczenie, nauka pływania dają dzieciom dużo radości. Warto porozmawiać z nimi o zasadach, do których muszą się stosować, aby wypoczynek był bezpieczny. Przestrzegajmy dzieci przed samodzielnymi kąpielami. Uświadamiajmy im, że pompowane zabawki, kółka, „motylki” nie są w stu procentach bezpieczne i nie ustrzegą przed zanurzeniem się pod wodą. Przypominajmy dzieciom o tym, że kąpać się mogą tylko pod czujnym okiem osób dorosłych, a bawić się – tylko przy brzegu.

Dziękujemy Rodzicom i Dzieciom za wspólnie spędzony czas podczas nauczania zdalnego J  Mamy nadzieję, że po wakacjach się zobaczymy
i wrócimy pełni sił do dalszej nauki twarzą w twarz

Do zobaczenia we wrześniu!!! J