15 .06.2020r. Przyszło do nas lato.

16 .06.2020r. Letnie zabawy.

17.06.2020r. Latem słońce mocno grzeje.

18.06.2020r. Tęczowe kolory.

19.06.2020r. Poznajemy pracę strażaka.
                                                W czasie burzy grzmi i błyska.

Drodzy Rodzice!

Przyroda rozkwitła paletą barw, słońce mocno grzeje, nareszcie można nosić lekkie ubrania –  za chwilę mamy lato! W tym tygodniu przedszkolaki będą poszerzały swoją wiedzę właśnie o lecie.
O tej porze roku zwykle jest słonecznie, czasem zdarza się burza, a innym razem można na niebie zobaczyć piękną tęczę. Dzieci dowiedzą się, jak należy się zachowywać podczas

burzy, które miejsca będą dobrym schronieniem, a których należy się wystrzegać, oraz dlaczego tak ważne jest noszenie nakrycia głowy w słoneczny dzień. Ponieważ podczas burzy może by czasami niebezpiecznie i groźnie, dzieci poznają zawód strażaka. Przedszkolaki będą rozwijały też swoją ciekawość świata przez obserwację „własnej tęczy” i poznawały nowe zabawy na letnie dni.

Jak wspierać dziecko?

Lato to doskonała pora roku na zabawy na świeżym powietrzu. Dziecko potrzebuje ruchu jak ryba wody, warto więc poświęcić czas na wspólną aktywność fizyczną, i to nie tylko podczas wyjazdów rodzinnych, ale takie na co dzień. Kopanie czy rzucanie piłki, puszczanie latawca czy papierowych samolotów, piknik rodzinny, berek i wiele innych zabaw – to świetne

pomysły na aktywność ruchową dzieci i... ich rodziców.

Warto porozmawiać o... bezpiecznym zachowaniu podczas burzy

Burze to nieprzewidywalne zjawiska atmosferyczne, nigdy nie wiadomo, czy będzie tylko deszcz
z wyładowaniami, czy potężna nawałnica. I mimo że małe dzieci są pod opieką dorosłych, warto jest mówić im o tym, jak należy zachowywać się podczas burzy. Dzieci powinny wiedzieć, że nie wolno
w czasie burzy chować się pod drzewem i nie wolno dotykać metalowych przedmiotów.

Szanowni Państwo, propozycje zajęć z dziećmi do pracy w domu zostaną Państwu wysłane odpowiednio wcześniej na cały tydzień na naszą grupę Messenger lub mail prywatny.