25.05.2020 Moi rodzice.

26.05.2020 Z rodziną miło spędzam czas.

27.05.2020 Pomagamy mamie.

28.05.2020 Mój tata.

29.05.2020 Prezenty dla mamy i taty.

Drodzy Rodzice!

Czy jest ktoś bliższy dziecku niż rodzice? To oni mają ogromny wpływ na swoją pociechę, opiekują się nią, karmią, uczą samodzielności, zaradności, rozwiązywania problemów, są pocieszycielami, rozjemcami, towarzyszami zabaw. Bez wątpienia są to najbliższe i najważniejsze osoby w życiu dziecka i właśnie im był poświęcony miniony tydzień. Przedszkolaki uczyły się, w jaki sposób można na co dzień pomagać rodzicom, dowiedziały się, że należy ich szanować. Z okazji Święta Mamy i Taty dzieci przygotowały dla nich prezenty.

Jak wspierać dziecko?

Bliskie więzi rodzinne bardzo korzystnie wpływają na rozwój dziecka, dlatego warto spędzać ze sobą jak najwięcej czasu. Bardzo istotną rolę odgrywają tu wspólnie spożywane posiłki, praca wykonywana razem, świętowanie domowych uroczystości w gronie najbliższych. Spędzanie czasu wolnego mocno zbliża do siebie członków rodziny. Wycieczki, spacery, gry i zabawy mogą być dobrą okazją do obserwowania dzieci, ich zachowań, które w życiu codziennym mogłyby być niezauważone.

Warto porozmawiać o... wszystkim i o niczym

Rozmawiać, rozmawiać i jeszcze raz rozmawiać! Spędzanie czasu z dziećmi, bycie otwartym na to, co przeżywają na co dzień, rozmawianie i wysłuchiwanie ich sprzyja budowaniu relacji w rodzinie. Dlatego warto być ze sobą i rozmawiać na każdy temat, ważny i mniej ważny.