04.05.2020r. Wiem, kiedy trzeba myć ręce.

05.05.2020r. Ruch, to zdrowie.

06.05.2020r.  O rety! Zasady korzystania z toalety.

07.05.2020r.  Higiena nosa. Zasady Świnki Zakatarzynki.

08.05.2020r. Higiena wygrywa. Myję całe ciało.

Drodzy Rodzice!

Higiena osobista to jeden z istotniejszych elementów codziennego życia, który wpływa nie tylko na wygląd, ale również na zdrowie. Dobrych nawyków, także higienicznych, uczymy się już od najmłodszych lat. To, co wtedy przyswoimy, procentuje w dorosłym życiu.

W najbliższym czasie dzieci będą brały udział w zajęciach dotyczących tego tematu. Ostatnio o higienie bardzo dużo się mówi. Postanowiłyśmy, więc poszerzyć wiadomości o treści programu Czyściochowe Przedszkole. Realizacja programu ma na celu ułatwiać i pomagać rodzicom w edukacji swoich dzieci do codziennego dbania o higienę.

W ramach programu Czyściochowe Przedszkole wykorzystałyśmy zagadnienia dotyczące:

·         higieny nosa,

·         korzystania z toalety,

·         czystości rąk,

·         kąpieli.

W ramach Czyściochowego Przedszkola odbywa się konkurs, w którym przedszkola z całej Polski realizują zajęcia na temat higieny i rywalizują o karty podarunkowe umożliwiające zakup produktów higienicznych na potrzeby placówki. Głosowanie będzie możliwe od marca do czerwca. W każdym miesiącu 100 przedszkoli z największą liczbą zdobytych głosów wygrywa kartę podarunkową do drogerii Rossmann o wartości 500 zł.

Konkurs w Czyściochowym Przedszkolu jest elementem inicjatywy edukacyjnej drogerii Rossmann realizowanej w ramach programu Rossnę! Junior. Czyściochowe Przedszkole wspiera nauczycieli i rodziców, aby nauczyć najmłodszych, jak samodzielnie dbać o każdy aspekt zdrowego i czystego ciała.

Będziemy zachęcały Państwa do wykonania z dziećmi pracy plastycznej i odesłanie jej nam. My z kolei wybierzemy spośród nich 10 najciekawszych i odeślemy organizatorowi konkursu.

Sami też będziemy mogli decydować o tym, która praca wygra głosując na nią na stronie organizatora konkursu.

Jeśli ktoś ma ochotę wziąć udział w konkursie można nadsyłać nam zdjęcia prac plastycznych zamieszczonych w tygodniowym scenariuszu zajęć na grupę Messenger lub pocztę, gdzie się dotychczas kontaktujemy. My natomiast przekażemy najciekawsze z nich organizatorowi.

Więcej o informacji o programie na: www.czysciochowo.pl.

Szanowni Państwo, propozycje zajęć z dziećmi do pracy w domu zostaną Państwu wysłane odpowiednio wcześniej na cały tydzień na naszą grupę Messenger.