Akademia Edukacji i Rozwoju Majki Jeżowskiej prowadzi zajęcia muzyczno, taneczno, ruchowe : Baby Dance - czyli tańce i hulańce dla najmłodszych dzieci do 6 r.ż., codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 10:30 (wprowadzamy regułę zajęć w domu). Wystarczy zapisać się na stronie, aby dostać link do bezpłatnych zajęć. https://sklep.majkijezowskiej.com/majkatv/

Z pewnością
znajdziecie tutaj propozycje ciekawej zabawy.

Idzie wiosna, idzie

Idzie wiosna, dlatego pobawmy się z dziećmi kolorami. Przeczytajcie dzieciom opowiadanie o kolorach, które się pomieszały. Czytając Rodzicu mieszaj  z Dzieckiem kolory farb tak jak w opowiadaniu, potrzebujesz tylko farb koloru: czerwonego, zielonego i niebieskiego. A oto opowiadanie:

Na początku tęcza miała tylko 3 kolory: czerwony, zielony i niebieski. Wszyscy się nią zachwycali – dzieci, dorośli, zwierzęta i rośliny. Po pewnym czasie jednak, te same kolory znudziły się tęczy. Co tu zrobić, by być piękniejszą? – myślała tęcza. I całkiem przypadkiem malując niebo zmieszała czerwień z zielenią i tym sposobem była piękniejsza o jeden kolor – żółty. Minął jakiś czas i tęcza chciała być jeszcze większa i jeszcze piękniejsza, by sprawiać jeszcze większą radość dzieciom, dorosłym, roślinom i zwierzętom, które na nią patrzyły, ale nie wiedziała jak to zrobić. Z tych nerwów pomieszała niechcący czerwień z niebieskim i otrzymała następny wspaniały kolor – różowy. Była bardzo zadowolona. Po pewnym czasie zapragnęła, by niebo wyglądało jeszcze wspanialej. Zaczęła dolewać jedną farbę do drugiej i tym sposobem otrzymywała przeróżne kolory. I tak tęcza robi do dziś – coraz miesza swoje kolory, by stawać się większą, piękniejszą, podobać się dzieciom, dorosłym, roślinom, zwierzętom, słońcu i chmurkom.

Nazwijcie kolory tęczy, wymyślcie nazwy dla nowych, nieznanych kolorów :)

Zapraszamy do wspólnej zabawy!