1. MOJA MAMA

·         Zabawa dydaktyczna „Słoneczko z mamą” - poszerzanie słownika, podawanie cech mamy, technika niedokończonych zdań - „Moja mama ...”

·         „Zawód mojej mamy” - kalambury – wyrażaniem ciałem czynności wykonywanych przez mamy.

·         Praca plastyczna - „Moja mama” - malowanie farbami, tworzenie konturów rysunku na rozmytej farbie.

2. MÓJ TATA

·         „Wesoły tata” - praca z wierszem Piotra Pollaka.

·         „Słoneczko z tatą” - poszerzanie słownika o przymiotniki związane z opisywaniem osób.

·         „Tata w pracy” – rysowanie kredkami przez dzieci własnego taty przy pracy, poprzedzone rozmową.

·          Ćwiczenia gimnastyczne: podawanie piłki oburącz nad głową; chwyt woreczka oburącz

3. MOI RODZICE

·         „Ja i moi rodzice” – oglądanie rodzinnych zdjęć, uświadomienie poczucia przynależności i więzi z rodziną.

·         „Mama i tata” – zabawa z elementami czytania globalnego, rozwijanie percepcji wzrokowej.

·         „Rodzinne sposoby na nudę” – rozmowa inspirowana treścią piosenki, dowolna interpretacja ruchowa piosenki.

·         „Rodzic – superbohater” - praca plastyczna techniką kolażu z wykorzystaniem zdjęć rodziców.

4. NIETYPOWE RODZINY

·         „Nowe rodzeństwo” A. Borowiecka – wysłuchanie opowiadania i rozmowa inspirowana jego treścią.

·         „Od najmniejszego do największego” - zajęcia dydaktyczne doskonalące umiejętność przeliczania, porównywania liczb i klasyfikowania obrazków, poszerzanie słownika o nazwy członków rodziny.

·         Ćwiczenia gimnastyczne: podawanie piłki oburącz nad głową; chwyt woreczka oburącz

5. SERCE NA DŁONI

·         „Co oznacza słowo miłość?” - wnioskowanie o temacie na podstawie zdjęć, tworzenie mapy myśli związanej ze słowem „miłość”

·         Prezent dla rodziców - „Słoik z serduszkami” - tworzenie słoika z serduszkami na których dzieci rysują lub zapisują „Za co kocham rodziców”.

·         Utrwalenie piosenki „Rodzinne sposoby na nudę”

6. Język angielski:

·         SŁOWNICZEK: mummy – mama, daddy – tata, sister – siostra, brother – brat, baby – dziecko, grandma – babcia, grandpa – dziadek

·         Przypomnienie słownictwa związanego z rodziną w zabawach.