Dnia 11.09.2019 r. dzieci z grupy „Przyjaciele Misia Uszatka” mogły ponownie wziąć udział w ciekawych zajęciach zorganizowanych w bibliotece. Zajęcia pod nazwą „Spotkanie z gwarą wielkopolską” były interesujące dla dzieci pod wieloma względami. Dzieci wykazały się talentem plastycznym oraz sportowym. Brały bowiem udział w zawodach sportowych. Konkurencje w których dzieci brały udział to między innymi: „rzucanie pyrą do wymborka” czy też „bieg z pyrą”. Dzieci miały okazję własnoręcznie wykonać i ozdobić pyrę. Starszacy nie tylko wykazały się manualnie i fizycznie ale także ćwiczyły zdolności językowe ponieważ wzbogaciły swój zasób słownictwa o wyrazy z gwary wielkopolskiej np. giry, kluka, hulaj peta czy też ryczka. Dzieci  dowiedziały się również jaka jest różnica między miastem, województwem oraz krajem. Zaangażowanie dzieci w zajęcia zostały nagrodzone książką do przedszkolnej biblioteczki „Heksa na hulaj pecie”. Podczas zajęć, zabawy i śmiechu było co nie miara i w dobrych humorach wróciliśmy do przedszkola.

{gallery}20192020/gr2/gwara{/gallery}