Przyjaciele Misia Uszatka

W czwartek 6.6. dzieci 4-letnie z oddziału IV były na wycieczce w Muzeum Przyrodniczo-Łowieckim w Uzarzewie. Dzieci zwiedziły Pałac, park i pawilon środowisk. Oglądały ekspozycję przyrodniczą „Środowisko zwierząt łownych”, a w pawilonie trofea myśliwskie, którego ozdobą są zwierzęta afrykańskie oraz kanadyjski łoś. Dzieci wzięły udział w lekcji muzealnej „Zwierzęta w czterech porach roku”, której celem było poznanie zmian zachodzących w przyrodzie w ciągu roku oraz poznanie cyklu życia dzikich zwierząt i jego elementów. Z apetytem zjadły przywiezione z przedszkola bułki i zabrane z domu słodycze. Dzieci wracały z wycieczki bardzo zadowolone i w drodze powrotnej dzieliły swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami.