W piątek 12.10. dzieci 4-letnie z oddziału IV były na wycieczce w Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Wenecji. Dzieci zwiedziły zabytkową poczekalnię i wysłuchały prelekcji przewodnika na temat muzeum, które posiada największą kolekcję zabytkowych parowozów, wagonów i pojazdów szynowych w Europie. Obejrzały lokomotywy spalinowe, drezyny motorowe i ręczne, wagony dwu i czteroosobowe do przewozu towarów, wózki leśne, wagoniki osobowe, węglarki i cysterny. Spacerowały w pobliżu ruin zamku i podziwiały piękne jeziora. Na koniec dzieci posiliły się smakołykami przywiezionymi z przedszkola i z domu. Wycieczka bardzo się wszystkim podobała. Dzieci były uśmiechnięte i szczęśliwe. W drodze powrotnej do przedszkola dzieliły się z kolegami swoimi spostrzeżeniami i wrażeniami.

{gallery}20182019/gr2/wenecja{/gallery}