24 listopada dzieci obchodziły Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu 3-latki wraz z przyniesionymi z domu pluszakami zostały zaproszone przez starsze dzieci do „kina”, gdzie obejrzały dwa filmy o misiach. Bohaterem jednego z nich był patron naszej grupy miś Uszatek, drugi opowiadał o misiu o imieniu Kosmatek. Po powrocie dzieci wysłuchały bajki pt. „Złotowłosa i trzy niedźwiedzie”. Dzieci liczyły występujące w bajce niedźwiadki, a także porównywały wielkość różnych przedmiotów, aby na tej podstawie odgadnąć , które z nich należały do taty-misia, mamy-misia lub ich synka. Następnie dzieci wraz ze swoimi pluszaczkami wzięły udział w zabawie ruchowej - dzieci spacerowały po sali-lesie szukając jak najlepszej kryjówki dla swoich niedźwiadków. Gdy wszystkie misie zostały odnalezione, dzieci usiadły przy stolikach, gdzie czekało na nich zadanie plastyczne – wypełnianie konturów misia poprzez stemplowanie korkiem.