Witamy wszystkie dzieci z naszej grupy! W tym tygodniu obchodzimy Święto Mamy, dlatego tematem przewodnim tego tygodnia będzie rodzina. Szczegółowy plan znajdziecie Państwo na naszej grupie na facebooku. Zapraszamy!

Poniedziałek 25.05
Moi rodzice
1. Swobodne wypowiedzi dzieci nt swoich rodziców. Podawanie imion, opisywanie wyglądu, czym się zajmują i jakie mają zainteresowania. „Za co kocham mamę, tatę” – uzasadnianie wypowiedzi. Wykonanie zadań w KP s.22-23 – rysowanie po śladzie, przeliczanie kwiatów. 2. Malowanie farbami portretu rodziców.

Wtorek 26.05
Kocham mamę i tatę
1. Układanie rytmów podczas zabawy rozwijającej pamięć wzrokową i uwagę „Naszyjnik dla mamy”. Wycięcie serduszka z KP z portretem rodziców, złożenie życzeń, wręczenie upominku.
2.Ćwiczenia gimnastyczne z wykorzystaniem filmiku instruktażowego.

Środa 27.05
R jak rekin
1.Wprowadzenie zapisu graficznego litery R na podstawie wiersza „Rozbrykane R”. Wyklejanie szablonu litery, rysowanie litery palcem na kartce i w powietrzu. Wykonanie ćwiczeń w KP s.24-25.
 2. Nauka piosenki  „Piosenka o mojej rodzinie” – zabawy ruchowe do piosenki. Nauka układu ruchowego do refrenu piosenki.

Czwartek 28.05
Praca moich rodziców
1. Układanie rytmów z obrazkami różnych zawodów. Przypomnienie nazw zawodów
2.Ćwiczenia gimnastyczne z wykorzystaniem filmiku instruktażowego.

Piątek 29.05
Podarunki dla rodziców
1. Układanie historyjki obrazkowej – ustalanie kolejności zdarzeń, opowiadanie historyjki (KP4 s.26-27). Pogadanka nt „Sprawiam radość najbliższym”.
 2. „Kwiatki dla rodziców” – odbijanie kwiatków ze stempli wykonanych z ziemniaka, domalowywanie łodyg i liści, tworzenie kompozycji kwiatowej. Wręczenie pracy rodzicom.