Witajcie kochane dzieciaki! W tym tygodniu będziemy rozmawiać o zwierzątkach w zoo. Poniżej znajdziecie plan pracy na najbliższy tydzień, po więcej szczegółów zapraszamy na facebookową grupę :)

Poniedziałek 18.05.2020
Koty małe i duże
1.Poznawanie niektórych  gatunków z rodziny kotowatych na podstawie zdjęć i informacji wyszukanych w domu z dostępnych źródeł. Opisywanie wyglądu, wskazywanie miejsc występowania na mapie świata. Wykonanie zadań w KP s.28-29 – przeliczanie zwierząt.
2.„Mój kot” – zaprojektowanie i wykonanie wybranego kota z papierowego talerzyka, kolorowych kartek, włóczki i flamastrów.

Wtorek 19.05.2020
Zwierzęta świata
1. Projektowanie i wykonanie planszy do gry matematycznej o zwierzętach mieszkających w zoo. Ustalanie reguł gry, rozgrywki z rodzeństwem lub rodzicami.
2.Ćwiczenia gimnastyczne z wykorzystaniem filmiku instruktażowego.

Środa 20.05.2020
Pani Żyrafa
1.Zdobywanie wiadomości nt żyrafy – korzystanie z albumów i książek przyrodniczych. Opisywanie wyglądu żyrafy, trybu życia. Wykonanie ćwiczenia w KP s.30-31 – rysowanie zwierząt po śladzie, kolorowanie wybranego zwierzątka, naklejanie brakujących zwierząt.
2.Nauka piosenki „W dalekich krainach”. Ćwiczenia słuchowe – rozpoznawanie odgłosów zwierząt egzotycznych.

Czwartek 21.05.2020
Zero to nic
1.Poznanie obrazu graficznego cyfry 0 podczas zabawy „Wstążkowe 0”, „Gdzie jest zero”. Rysowanie cyfry palcem, kolorowanie szablonu – KP s.32-33.
2. Wykonanie plakatu o zwierzętach mieszkających w zoo przy użyciu dowolnych materiałów (kredki, farby, kolorowy papier, krepa).

Piątek 22.05.2020
Teatrzyk zwierzątek
1.Zabawa parateatralna „Rozmowy zwierząt” –wcielanie się w rolę zwierząt. Wymyślanie historyjek, prezentacja dialogów między bohaterami.
2. Ćwiczenia gimnastyczne z wykorzystaniem filmiku instruktażowego.