Witajcie kochane dzieci! W tym tygodniu naszym tematem przewodnim będzie dzień i noc. poznamy zapis graficzny litery N, z pomocą rodziców wykonacie ciekawe prace plastyczne oraz nauczycie się śpiewać kołysankę na dobranoc. Szczegółowy plan na ten tydzień wstawiam poniżej. Życzymy świetnej zabawy,a swoimi pracami pochwalcie się na naszej facebookowej grupie!

Poniedziałek 30. 03. 2020 r

N jak noc

1.Wprowadzenie zapisu graficznego litery N poprzez zabawę z obrazkami- wskazywanie tych, których nazwy rozpoczynają się głoską n. Dzielenie wyrazów na sylaby.

2.Praca plastyczna na temat "Dzień i noc"- z wykorzystaniem papierowego talerzyka(jeśli nie macie, możecie wyciąć koło z papieru technicznego) Ozdabianie części talerzyka elementami związanymi z dniem, a drugiej związanej z nocą.

Wtorek 31. 03. 2020 r

Rytmy

1.Układanie rytmów używając symbolu słońca i księżyca. Dokańczanie rytmu w karcie pracy. Wystukiwanie i wyklaskiwanie rytmów.

2.Zajęcia ruchowe- https://www.youtube.com/watch?v=2BQCcIjudZ8

Środa 01. 04. 2020 r

Cicho, głośno

1.W poszukiwaniu nocy- wysłuchanie opowiadania pt: „Piesek i noc” Zabawa z dokańczaniem zdania: „Kiedy jest ciemno…’ Zabawa ruchowa „Słońce wstaje, słońce śpi”(dzieci stoją na palcach na hasło słońce wstaje, robią siad podparty na hasło: słońce śpi)

2.Ćwiczenie głosowe-podawanie słów, które kojarzą się z ciszą i hałasem. Zabawa: „Śpiewam głośno, śpiewam cicho’ Nauka kołysanki pt: „Kotki dwa”

Czwartek 02. 04. 2020 r

Zegar pór roku

1. Wykonanie zegara pór roku poprzez narysowanie i wycięcie koła z papieru technicznego, a następnie ozdobienie go charakterystycznymi elementami dla danej pory roku. Przymocowanie wskazówki pinezką i korkiem.

2.Zajęcia ruchowe. Doskonalenie umiejętności w zakresie skoku i przeskoku- https://www.youtube.com/watch?v=2BQCcIjudZ8

Piątek 03. 04. 2020 r

Rozpoznajemy i opisujemy dzień i noc

1.Opisywanie obrazków przedstawiających dzień i noc. Zwracanie uwagi na poprawność gramatyczną zdań. Rozwiązywanie zagadek związanych z dniem i nocą. Wykonanie karty pracy –rozwijanie logicznego myślenia poprzez rysowanie obrazka przedstawiającego to samo, ale w różnych porach doby.

2.Zabawa paluszkowa przy muzyce klasycznej. Uwrażliwianie na inny gatunek muzyki jakim jest muzyka klasyczna. Ilustracja muzyki ruchem.