Przyjaciele Misia Uszatka

W czwartek 27.6. dzieci 4-letnie z oddziału IV były na wycieczce w McDonaldzie. Na miejscu zjadły pyszne lody. Wszystkim dopisywały humory, a smaczne lody i wspaniała pogoda powodowały, że dzieci w doskonałym nastroju wracały do przedszkola. Chętnie dzieliły się swoimi wrażeniami z wycieczki z innymi kolegami.

• 05

W poniedziałek 17.06. dzieci 4-letnie z oddziału IV były na wycieczce w Parku Miejskim im. W.Andersa. Celem wycieczki było poznanie wybranych elementów Traktu Królewskiego znajdujących się w tym miejscu. Było to związane z realizacją grupowego projektu „Przedszkolaki na tropie gnieźnieńskich królików”. Wycieczkę poprzedziły zajęcia na ten temat i wysłuchanie legendy o Piaście Oraczu. Zadaniem dzieci podczas wędrówki po parku było odnalezienie figurki królika Hokeisty oraz rzeźby ilustrującej wysłuchaną legendę. Przy odnalezionych obiektach dzieci zrobiły sobie wspólne zdjęcia. Pogoda w tym dniu dopisała, więc dzieci chętnie spacerowały po parku i poznawały środowisko przyrodnicze. Trochę zmęczone, ale zadowolone wróciły do przedszkola.

• 13
  • 14
  • 15

W czwartek 6.6. dzieci 4-letnie z oddziału IV były na wycieczce w Muzeum Przyrodniczo-Łowieckim w Uzarzewie. Dzieci zwiedziły Pałac, park i pawilon środowisk. Oglądały ekspozycję przyrodniczą „Środowisko zwierząt łownych”, a w pawilonie trofea myśliwskie, którego ozdobą są zwierzęta afrykańskie oraz kanadyjski łoś. Dzieci wzięły udział w lekcji muzealnej „Zwierzęta w czterech porach roku”, której celem było poznanie zmian zachodzących w przyrodzie w ciągu roku oraz poznanie cyklu życia dzikich zwierząt i jego elementów. Z apetytem zjadły przywiezione z przedszkola bułki i zabrane z domu słodycze. Dzieci wracały z wycieczki bardzo zadowolone i w drodze powrotnej dzieliły swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami.

• 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17

W piątek 24.5. dzieci 4-letnie z oddziału IV zaprosiły do przedszkola swoich rodziców. Z okazji Dnia Mamy i Taty przygotowały dla najbliższych specjalny program artystyczny. Znalazły się w nim okolicznościowe wiersze, piosenki i tańce. W inscenizacji dzieci wcieliły się w postaci różnych zwierząt. Na koniec uroczystości zaśpiewały rodzicom tradycyjne „Sto lat” i wręczyły własnoręcznie przygotowane upominki. Dzieci zaprosiły gości na skromny poczęstunek. Występ małych artystów bardzo się wszystkim rodzicom podobał. Gorące oklaski i uśmiechy na twarzach gości świadczyły, że byli oni zadowoleni z występu swoich dzieci.