Ostatnio mieliśmy okazję uczestniczyć w bardzo ciekawej wycieczce do Muzeum w Uzarzewie. Na terenie muzeum znajduje się ogromny park z wieloma gatunkami drzew oraz kwiatów.
W środku znajdują się gatunki zwierząt z 4 kontynentów. Celem naszego wyjazdu, było poznanie zmian zachodzących w przyrodzie w ciągu roku i w świecie zwierząt. Ogromne, naturalnych rozmiarów zwierzęta robiły wrażenie. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek ze świata zwierząt, które były przedstawione w sposób bardzo ciekawy. Pan przewodnik odpowiadał na wszystkie pytania zadawane przez dzieci. Po obejrzeniu ekspozycji dzieci udały się do salki o nazwie "cztery pory roku",w której zastaliśmy bajkową scenerię. Dzieci wysłuchały opowiadań na temat każdej z pór roku, po czym przyszedł czas na zagadki i zabawy dydaktyczne. Po pełnym wrażeń dniu, wróciliśmy do przedszkola i dalej dzieliliśmy się naszymi wrażeniami.

{gallery}20192020/gr9/uzarzewo{/gallery}