Bezpieczeństwo naszych dzieci jest celem nadrzędnym dla każdego rodzica i nauczyciela. Ważne, aby dzieci znały podstawowe zasady dotyczące zachowania się w trudnych sytuacjach, czy bezpieczeństwa na drodze. I chociaż codziennie rozmawiamy z dziećmi na ten temat, to zaprosiliśmy do przedszkola Panią Policjantkę z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie. Podczas spotkania, dzieci bliżej poznały zawód policjanta, nauczyły się rozpoznawać charakterystyczny mundur i akcesoria używane podczas wykonywania pracy policji. Przedszkolaki wiedzą już też, że praca policjanta to służba drugiemu człowiekowi, utrwaliły wiadomości dotyczące bezpieczeństwa na drodze i właściwych zachowań w stosunku do obcych osób. Po tym spotkaniu już każde dziecko na zawsze zapamięta numer alarmowy i będzie wiedziało, kiedy należy go użyć.

{gallery}20192020/gr9/policja{/gallery}