Pewnego pięknego, marcowego dnia pani Dyrektor przyniosła paczkę zaadresowaną do nas. Okazało się, że adresatami paczki byli pan i pani Cichacz z krainy, która nazywa się Grzecznolandia. Z wielką niecierpliwością odpakowaliśmy paczkę, z której wyskoczyły małe, wesołe stworki. Do paczki dołączony był list, z którego dowiedzieliśmy się, że to są Cichacze. Cichacze to takie stworki, które kochają dzieci i chcą się z nimi zaprzyjaźnić. Jednak prawdziwymi przyjaciółmi Cichaczy mogą być tylko te dzieci, które są grzeczne. Cichacze nie cierpią hałasu, kłamstwa, popychania, bicia i złego traktowania. Jeżeli przedszkolaki zachowują się źle, to Cichacze szybko wracają do dźwiękoszczelnego słoika, który jest ich domem. Dzieci były zachwycone nowymi znajomymi, ale niestety nie mieliśmy dla nich domu. Szybko znaleźliśmy na to radę, poszliśmy na spacer i w pobliskim sklepie poprosiliśmy o pusty pojemnik po lizakach. Pani ekspedientka była bardzo miła i podarowała nam super słoik, który okazał się wspaniałym domkiem dla naszych nowych przyjaciół. Cichacze towarzyszą nam podczas posiłków i zajęć, jednak gdy są zmęczone albo jest zbyt duży hałas wracają do swojego dźwiękoszczelnego słoika. My jednak wolimy gdy są z nami cały czas i staramy się troszkę panować na emocjami.

{gallery}20182019/gr6/cichacze{/gallery}