W minionym tygodniu rozmawialiśmy z dziećmi o Polsce, jako o kraju, w którym żyjemy oraz o kraju, który należy do Unii Europejskiej. Poznaliśmy znaczenie słów ojczyzna, kraj, stolica, Unia Europejska, wspólnota. Utrwaliliśmy znajomość polskich symboli narodowych i niektórych symboli Unii Europejskiej. Śpiewaliśmy hymn Polski i słuchaliśmy „Odę do radości”. Dzieci poznały literę J, j, nauczyły się ją rozpoznawać, pisać po śladzie i samodzielnie. Rozwiązywały krzyżówkę i tworzyły rymy. Korzystając z doświadczeń dzieci i ilustracji, rozmawialiśmy o tym, jak wyglądają różne polskie krajobrazy. Dzieci układały i odczytywały proste wyrazy. Wykonały pracę plastyczną „Godło Polski” oraz wyrzeźbiły z plasteliny jeden wybrany przez siebie pomnik warszawski.

{gallery}20192020/gr9/j{/gallery}