IX. Przyjaciele Kubusia Puchatka

Przyjaciele Kubusia Puchatka

Drodzy Rodzice!

Przedstawiamy tematy na kolejne dni tygodnia. Szczegółowe działania, linki do zajęć będziemy zamieszczać tak jak do tej pory na profilu Przyjaciele Kubusia Puchatka na Facebooku.

TEMAT TYGODNIA - „PRACA ROLNIKA”

PONIEDZIAŁEK - DZIEŃ W GOSPODARSTWIE
1. Zagadki słuchowe „Wiejskie odgłosy”.
2. Rozmowa inspirowana ilustracją na temat „Wiejskie podwórko”.
Układanie nazw wybranych zwierząt z liter Alfabetu.
3. Karta pracy – klasyfikowanie przedmiotów według wybranego kryterium, przeliczanie elementów.

WTOREK - NA POLU
1. Zwierzęta na wsi – karta pracy.
2. Wiersz L. Wiszniewskiego „Praca rolnika”okazją do ilustrowania treści sylwetami; poszerzania wiadomości o pracy rolnika i wzbogacania słownictwa.
3. Zakładamy hodowlę grochu lub fasoli.

ŚRODA - DZIEŃ W GOSPODARSTWIE
1. Zestaw zabaw ruchowych dostosowanych do warunków domowych
- „Nie wpadnij do kałuży” - ćwiczenia z elementem przeskoku.
- „Tęcza” - ćwiczenia tułowia z wykorzystaniem szalika, chusteczki
- „Obserwujemy pracę w polu” - zabawa z elementem wyprostnym
- „Przenieś jajo” - ćwiczenia koordynacji wzrokowo-ruchowej
- „Wybieramy chwasty” - ćwiczenia stóp.
2. „Tajemnicze pudełko” - wyszukiwanie produktów pochodzenia zwierzęcego, dzielenie wyrazów na sylaby, wyróżnianie głosek w wyrazach, układanie zdań.
3. Ćwiczenia umiejętności przeliczania, dodawania i pisania po śladzie – karta pracy.

CZWARTEK - OD ZIARENKA DO BOCHENKA
1.Historyjka obrazkowa „Od ziarenka do bochenka” - poznanie kolejnych etapów powstawania chleba, układanie historyjki obrazkowej.
2. Zagadki słowne – rolnik, młynarz, piekarz, sprzedawca.
3. Zabawy muzyczne przy piosence „Zając długie uszy ma”
4. Pieczemy bułeczki (dla chętnych)

PIĄTEK - CZTERY PORY ROKU W GOSPODARSTWIE
1. Ćwiczenia gimnastyczne wzmacniające mięśnie grzbietu- filmik instruktażowy.
2. „Jakie to słowo?” - ćwiczenia słuchu fonematycznego, pamięci słuchowej i koordynacji wzrokowo-ruchowej.
3. Wiersz H. Zdzitowieckiej „Od wiosny do wiosny” - okazją do utrwalenia wiedzy o przemienności pór roku
i ich cech charakterystycznych.
4. Kolaż - „Cztery pory roku”.

Jakiś czas temu dzieci wybrały się na wycieczkę do Szkoły Podstawowej. Zwiedziły budynek oraz odwiedziły 1 klasę by zobaczyć jak wygląda lekcja. Niebawem dzieci opuszczą przedszkolne mury, taka wycieczka na pewno wpłynęła pozytywnie na odbiór Szkoły Podstawowej.

• IMG_20200309_093139
  • IMG_20200309_093141
  • IMG_20200309_093253
  • IMG_20200309_095615
  • IMG_20200309_100225
  • IMG_20200309_101214

Drogi Przedszkolaku!

Mam nadzieję, że dobrze sobie radzisz z wykonywaniem ćwiczeń.

Chciałabym pochwalić Natana, który ułożył aż 12 wyrazów z nazwami części ciała. BRAWO NATAN !!!

Dzisiaj przygotowałam dla Ciebie karty, dzięki którym poćwiczysz czytanie i utrwalisz poznane litery.
Zanim przejdziesz do zadań, zrób proszę naszą codzienną gimnastykę poranną.

Gimnastyka to zabawa,
sport dla zdrowia ważna sprawa.
Rączki do góry, w przód i w bok,
skłon do przodu, przysiad, skok.
Rączki do góry, nóżki prościutko,
tak wszystkie dzieci ćwiczą równiutko.
Teraz się każdy robi malutki,
to proszę państwa są krasnoludki.
Teraz wstajemy rączki do góry,
bo tak po niebie pływają chmury.”

Zadanie 1

Poproś mamę, lub tatę o wysypanie na tacę kaszki manny lub innego drobnego materiału. Używając palca wskazującego pisz literki, które już znasz. Przypominam, że literki drukowane możemy zobaczyć w książce, gazecie i możemy wydrukować, a rączka pisze litery pisane. Nie musisz się martwić, że coś nie wyjdzie. Wystarczy, że poruszysz tacką i możesz próbować ponownie. Pisz literki, sylaby, a może spróbujesz napisać jakiś wyraz? Gdy zabawa już się Tobie znudzi, narysuj dla siebie piękny medal.

Zadanie 2 – załącznik 1

Przeczytaj zdania. Do każdego zdania narysuj właściwy obrazek.

Zadanie 3 – załącznik 2

Odszukaj, w kratkach literę „G, g” drukowaną, małą i wielką. Jak myślisz, czy głoska „g” jest spółgłoską, czy samogłoską? Sprawdź to podkładając pod brodę wyprostowaną rączkę. Pokoloruj pola z literą „G, g” na niebiesko. Czy potrafisz nazwać pozostałe litery?

Powodzenia :)

8 marca – ta data jest znana każdemu mężczyźnie – dużemu i małemu. Nasi chłopcy także bardzo dobrze wiedzą, czyje święto jest tego dnia. Bardzo się starali, by uszczęśliwić swoje koleżanki. Byli bardzo mili, dzielili się zabawkami, rysowali laurki i oczywiście wręczyli upominek. Nie mogło zabraknąć gromkiego, wykonanego przez chłopców 100 LAT :)

• 005,jpg