IX. Przyjaciele Kubusia Puchatka

Przyjaciele Kubusia Puchatka

Do zabawy mnóstwa siły,
Żeby każdy dzień był miły,
Pełen śmiechu i radości,
Stu urodzinowych gości,
Aut, klocków i pluszaków,
Stu prezentów, stu buziaków,
Zdrowia, szczęścia i słodyczy,
Hubertowi każdy życzą.

• 004

W piątek 29 listopada odbyła się magiczna i pełna wrażeń wycieczka do Świątecznej Krainy w Karczmie na Lednicy. Po dotarciu na miejsce przywitała nas Pani Elf, która zaprowadziła nas do szopki bożonarodzeniowej, gdzie dzieci zobaczyły również żywe zwierzątka: owieczki, zające. Następnie udaliśmy ogrzać się do karczmy, pierwszą atrakcją były świąteczne dmuchańce, zamki, zjeżdżalnie. Dzieci mogły się wyskakać i z radością wskoczyć w następną atrakcję. Była to prawdziwa magia, każde dziecko mogło pomyśleć życzenie i znaleźć się w ogromnej mydlanej bańce. Gdy dziecko wypowiedziało swoje życzenia, mogliśmy udać się dalej do Komnaty Tradycji. Ale nie było to takie zwyczajne przejście, aby się tam dostać dzieci musiały przejść przez labirynt. W komnacie czekał na nas tym razem Pan Elf, który przypomniał nam tradycje bożonarodzeniowe oraz wigilijne potrawy. Następnie musieliśmy opuścić karczmę i udać się w następne niesamowite miejsce jakim było igloo-planetarium. W igloo panował mrok, kosmonauta wyświetlał na niebie niesamowite okazy, spadające meteoryty. Dzieci dowiedziały się czym jest mały oraz wielki wóz i zobaczyły jak niebo wygląda w grudniu. Na koniec, na niebie pokazał się pędzący Mikołaj w wielkich saniach ciągnących przez renifera, który już niedługo dotrze w każdy zakątek na świecie by obdarować wszystkie dzieci. Punktem kulminacyjnym całej wycieczki było oczywiście spotkanie z Mikołajem. Dzieci wprost nie mogły się doczekać. Udaliśmy się do chatki Mikołaja, który już na nas czekał przy kominku. Mikołaj porozmawiał z każdym dzieckiem, dowiedział się o czym marzą dzieci i obiecał zawitać u każdego 6 grudnia. Była to bardzo ekscytująca i pełna wrażeń wycieczka, w każdym obudziła wrażliwość i magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

• 001.jpg
  • 039.jpg
  • 040.jpg
  • 041.jpg

Jak wiemy nie od dziś największym przyjacielem dzieci jest pluszowy miś. Idealny do zabawy, przytulania jak i do spania. 25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia, z tej okazji dwóch reprezentantów z naszego przedszkola wybrało się na konkurs do Przedszkola nr 3 "Kubuś Puchatek". Emilia Jamroziak i Jan Maćkowiak zabrali ze sobą swoje misie i z uśmiechem brali udział w licznych atrakcjach oraz zadaniach związanych z pluszowym misiem. Były wesołe piosenki i tańce do utworów, zgadywanie misiowych przysmaków oraz rysowanie misiów z zamkniętymi oczami. Był to bardzo mile spędzony czas, dziękujemy dzieciom oraz organizatorom.

• 005
  • 006
  • 007
  • 008
  • 009

20 listopada w naszym przedszkolu odbył się dzień otwarty dla Rodziców. Rodzice mieli okazję w tym dniu obserwować zajęcia przedszkolne oraz uczestniczyć w nich. Były to zajęcia matematyczne pod nazwą "Dokarmiamy ptaki". Celem zajęć była orientacja w przestrzeni, dzieci miały za zadanie odpowiednio przypasować ptaszka w stosunku do karmnika. Odbyło się również przeliczanie ptaków, zabawa ruchowa przy muzyce. Ostatnim elementem zajęć była praca plastyczna, dzieci z pomocą rodziców tworzyły piękne kolorowe karmniki. Zajęcia upłynęły w pozytywnej atmosferze. Dziękujemy rodzicom za przybycie.

• 005
  • 006