Poniedziałek  08.06.2020r  Zwierzęta na świecie

Środa              10.06.2020r   Polskie zwierzęta

Czwartek        11.06.2020r   Łańcuch pokarmowy

Piątek              12.06.2020r  Zwierzęta aktywne nocą

W tym tygodniu będziemy zgłębiać wiedzę na temat zwierząt. Dzieci dowiedzą się gdzie mieszkają zwierzęta na świecie i nauczą się ich pokazywać na mapie, a także przyporządkowywać do odpowiedniego środowiska, takich jak sawanna, ocean czy lasy tropikalne.

Zwierzęta mieszkający w zoo też nie będą miały tajemnic przed przedszkolakami. Dzieci będą je rozpoznawać i nazywać , na ilustracjach przedstawiających fragmenty skóry. Będą miały okazję stworzyć różnymi technikami prace plastyczne zwierząt.

Dzieci poznają największe parki narodowe w Polsce, zobaczą gdzie się znajdują na mapie, a także poznają zwierzęta , które tam żyją.

Przedszkolaki przypomną sobie jak należy zachowywać się w lesie i w ewentualnym niebezpieczeństwie, np. jak spotkają dziką zwierzynę. Dzieci poznają wiele przysłów związanych ze zwierzętami. Podzielą zwierzęta na aktywne w dzień i w nocy – zagłębimy wiedzę na temat nietoperzy.