Poniedziałek  18.05.2020r  Emocje – co to takiego?

Wtorek           19.05.2020r   Jakie emocje przeżywają przedszkolaki?

Środa              20.05.2020r   Skąd się biorą łzy?

Czwartek        21.05.2020r   Jak radzić sobie z emocjami?

Piątek              22.05.2020r  Wczuwamy się w emocje innych.

Ten tydzień będzie dotyczył emocji – temat trudny, ale bardzo ważny dla wszystkich. Głównym celem będzie utrwalenie nazw i cech charakterystycznych różnych uczuć, ale również pomoc dzieciom w przeżywaniu emocji w odpowiedni sposób. Dzieci będą uczyły się rozpoznawać nie tylko emocje własne, lecz także cudze. Nauczą się rozróżniać emocje przyjemne i nieprzyjemne , a także poznają nowe strategie radzenia sobie z tymi złymi. Będą oddawać różne emocje mimiką i gestem i zastanowią się jak na nie zareagować. Dużo czasu poświęcimy dwóm ważnym, lecz trudnym emocjom – złości i lękowi. Dzieci spróbują określić swoje lęki i znaleźć sposób na ich pokonanie. Przedszkolaki stworzą prace plastyczne , nawiązujące do uczuć.