Poniedziałek 30.03.2020

,,Siano i słoma” Czym siano od słomy się różni .Do czego służy strach na wróble? Zabawa muzyczna do piosenki ludowej,, Zasiali górale”

Wtorek 31.03.2020

Polne rośliny

W tym tygodniu poznacie rośliny okopowe, zbożowe, włókniste. Bez problemu będziecie potrafić wytłumaczyć skąd wywodzą się ich nazwy. Zajmiemy się także lubianym przez Was ziarnem kukurydzy .Dowiecie się jak powstaje popcorn. Wykonacie pracę plastyczną ,,Kukurydza”

Środa 01.04.2020

Jak powstaje chleb

Degustacja rożnego rodzaju pieczywa- określenie smaku, zapachu, koloru. ,,Skąd się bierze chleb?- pogadanka na temat różnych rodzajów mąki.

,,Zawody”- dzieci rozpoznają zawody związane z produkcją chleba za pomocą obrazków.

Czwartek 02.04.2020

Maszyny rolne

Dzieci w tym dniu będą miały możliwość poznać maszyny i narzędzia ogrodnicze. Przyporządkować napisy do właściwych obrazków narzędzi. Wykonać pracę plastyczna pt. „Traktor”. A także pokonać tor przeszkód, który sami sobie utworzą.

Piątek 03.04.2020

Produkty ekologiczne

Pod koniec tygodnia za pomocą krótkiej bajki pt. „ Skąd się biorą produkty ekologiczne”. Dzieci dowiedzą się, czym jest gospodarstwo ekologiczne, czym jest żywność ekologiczna, i jaki symbol mają produkty ekologiczne. Potrenują tworzenie zbiorów i poznają wartość pieniądza.