VII. Przyjaciele Franklina

Przyjaciele Franklina

Poniedziałek  22.06.2020r  W grach

Wtorek           23.06.2020r   Nad morzem

Środa              24.06.2020r   W co się bawić latem?

Czwartek        25.06.2020r   Moje wakacje

Piątek              26.06.2020r  Bezpieczne wakacje

W tym tygodniu będziemy rozmawiać o zbliżającymi się wakacjach. Dzieci poznają popularne kierunki wyjazdów na wakacje w Polsce. Będą miały okazję popracować na mapie Polski i wskazać duże miasta nad morzem i w górach.

Nasze przedszkolaki przypomną sobie zasady bezpiecznego zachowania się w określonym miejscu. Poznają i nauczą się odczytywać znaki informacyjne, ostrzegawcze i zakazu, które można spotkać podczas wakacyjnych wypraw.

Poniedziałek  15.06.2020r Po czym można poznać, że nadeszło lato?

Wtorek           16.06.2020r   Burza

Środa              17.06.2020r   Tęcza

Czwartek        18.06.2020r   Lato na łące

Piątek              19.06.2020r  Letnie smaki

W tym tygodniu będziemy rozmawiać o zwiastunach lata, letnich kwiatach i owocach, zjawiskach atmosferycznych, takich jak burza czy tęcza, oraz letnich smakach.

Przedszkolaki utrwalą nazwy miesięcy i pory roku. Przypomną sobie ich kolejność. Będą wykonywać różne eksperymenty, i wyciągać z nich wnioski.

Dowiedzą się jak zachowywać się w czasie burzy, jakich miejsc unikać, gdzie się schronić. Przypomną sobie siedem kolorów tęczy i dowiedzą się jak one powstają.

Będą doskonalić umiejętność przeliczania, porównywania liczb. Wykonają również prace plastyczne o tematyce letniej.

Poniedziałek  08.06.2020r  Zwierzęta na świecie

Wtorek           09.06.2020r   z wizytą w zoo

Środa              10.06.2020r   Polskie zwierzęta

Czwartek        11.06.2020r   Łańcuch pokarmowy

Piątek              12.06.2020r  Zwierzęta aktywne nocą

W tym tygodniu będziemy zgłębiać wiedzę na temat zwierząt. Dzieci dowiedzą się gdzie mieszkają zwierzęta na świecie i nauczą się ich pokazywać na mapie, a także przyporządkowywać do odpowiedniego środowiska, takich jak sawanna, ocean czy lasy tropikalne.

Zwierzęta mieszkający w zoo też nie będą miały tajemnic przed przedszkolakami. Dzieci będą je rozpoznawać i nazywać , na ilustracjach przedstawiających fragmenty skóry. Będą miały okazję stworzyć różnymi technikami prace plastyczne zwierząt.

Dzieci poznają największe parki narodowe w Polsce, zobaczą gdzie się znajdują na mapie, a także poznają zwierzęta , które tam żyją.

Przedszkolaki przypomną sobie jak należy zachowywać się w lesie i w ewentualnym niebezpieczeństwie, np. jak spotkają dziką zwierzynę. Dzieci poznają wiele przysłów związanych ze zwierzętami. Podzielą zwierzęta na aktywne w dzień i w nocy – zagłębimy wiedzę na temat nietoperzy.

Poniedziałek  01.06.2020r  Wszystkie dzieci nasze są

Wtorek       02.06.2020r      Jesteśmy dziećmi

Środa          03.06.2020r      Dzieci z różnych stron świata

Czwartek   04.06.2020r       Prawa dziecka

Piątek          05.06.2020r.    Mój dzień dziecka

W tym tygodniu, będziemy się lepiej poznawać, będziemy rozmawiać o sobie, o swoim wyglądzie i naszych zainteresowaniach. Poszukamy różnic i podobieństw między sobą. Przekonamy się, że choć na zewnątrz się różnimy, w środku często jesteśmy do siebie podobni.

Uczyć się będziemy o  dzieciach z  różnych stron świata. Poznamy ich wygląd, strój, obyczaje a także muzykę, która jest charakterystyczna dla kontynentu, na którym żyją. Sprawdzimy , czy mimo, że mieszkamy w różnych krajach tak samo  się bawimy i spędzamy czas wolny. Dzieci dowiedzą się także, że na świecie niektórzy ich rówieśnicy żyją w trudnych warunkach: muszą pracować, cierpią z powodu głody, braku dostępu do wody czy wojen.

Dzieci poznają swoje prawa. Dowiedzą się , co im się należy i co zrobić, gdy ktoś łamie ich prawa. Stworzą piktogramowy kodeks praw dziecka.

Przedszkolaki dowiedzą się, że nie wszystkie dzieci na świecie obchodzą Dzień Dziecka 1 czerwca. Niektóre spędzają go zupełnie inaczej niż w Polsce.

Po tygodniu związanym z dziećmi z odległych zakątków Ziemi ruszymy w dalszą podróż po świecie. Tym razem poznamy różne zwierzęta.