KOLORY WIOSNY

Drogie Dzieci,
1. Przywitajcie się z rodziną  zabawami ruchowo – muzycznymi.
2. Zabawa matematyczna – ( tutaj poproszę Was drodzy rodzice abyście przygotowali liczmany – kwiatki wycięte z papieru lub kwiaty w doniczkach mogą być gałązki ewentualnie maskotki/sztućce itp. 7 szt. )
Dzieci, ułóżcie przed sobą 5 swoich skarbów. Rodzic w ukryciu trzyma dwa dodatkowe.
- 1. Zadanie – Przyszła do nas Pani Wiosna dała nam 5 skarbów. Policzcie głośno, tak aby wszyscy słyszeli ile ich macie. Przypominam Wam kochani, że zawsze zaczynamy od lewej strony. Ile jest ?  5 ! Brawo !
- 2. Zadanie – Przyleciał do naszych skarbów nasz kolega Bocian i dał nam jeszcze jeden prezent. (rodzic dokłada jeden fant więcej) . Słuchajcie moi Mili, teraz mamy więcej skarbów. Policzcie, ile teraz mamy ? 6 tak? Tak Gratulacje!
- 3. Zadanie – Ale cóż to?!  Zwinny pan Zając ukradkiem zabrał nam 2 skarby i schował do swojej nory.  Policzcie, proszę ile nam zostało ? mało ! macie racje   policzcie jeszcze raz. Zostało nam 4. Brawo, świetnie liczysz!
- 4. Zadanie – Jest nam smutno. Pani Wiosna na pocieszenie oraz w zamian za uśmiech na twarzy dołożyła nam 3 skarby. Szybciutko policzmy ile ich teraz mamy na pewno więcej! Liczymy! 1,2,…7 ! Brawo ! Dostaliśmy dużo prezentów!
3. Zabawa ruchowa  pt. „Wszystko zwierzę, co ma pierze fruwa”.
Rodzic powtarza rymowankę wymachując ramionami jak ptak mówiąc : Wszystko zwierzę, co ma pierze fruwa, Bocian (wypowiadamy nazwy ptaków które dzieci znają) fruwa (machamy skrzydłami), wróbel fruwa ( machamy skrzydłami), cały czas machając mówimy np. Koń fruwa (wiadomo, że koń nie ma skrzydeł ale rodzic macha dla zmylenia dziecka, ono musi dobrze słuchać poleceń by nie popełnić błędu, jeśli jednak się zdarzy to dziecko w nagrodę robi 5 przysiadów, i zabawa trwa dalej .
4. Praca plastyczna  pt. „Kotki, ale wiosenne” – wyklejamy dostępnym materiałem gałązki tzw. „bazie kotki” np. kolorowym papierem, plasteliną , popcornem itd.
*5. Utrwalamy poznany wczoraj refren naszej wiosennej piosenki .
*6. Zabawa pt. „Gorący kartofel” – dzieci uczą rodzinę zabawy przy piosence, potrzebny będzie surowy ziemniaczek.